Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wycieczki do Lublany

Jeśli chodzi o wycieczki do Lublany organizowane przez biura podróży, stolica Słowenii stanowi najczęściej jeden z punktów programu. Zwykle w skład trasy objazdowej wchodzą bowiem również inne atrakcje, takie jak Jaskinia Postojna, Jaskinie Skocjańskie, Piran czy Bled (znane uzdrowiska). Dostępne są również wycieczki łączone z innymi krajami, np. największe atrakcje Austrii i Słowenii lub Słowenii i Chorwacji. Cena kilkudniowej wycieczki tego typu waha się w granicach 1000 – 1500 zł.

Większość turystów zwiedza jednak Lublanę, przybywając do miasta na własną rękę. Obecnie z Polski organizowane są bezpośrednie loty do stolicy Słowenii w cenie około 500 zł. Na miejscu można znaleźć nocleg w jednym z licznych hoteli, pensjonatów i hosteli, a w zwiedzaniu Lublany skorzystać z pomocy profesjonalnego przewodnika. Oprowadzanie turystów odbywa się aż w 17 językach, można też zamówić wycieczkę tematyczną. Najbardziej popularne trasy to: wycieczka szlakiem Baroku, szlakiem Art Nouveau, szlakiem architekta  Plečnika, szlakiem architekta  Prešerena oraz piesza wycieczka szlakiem kościołów.

Wśród atrakcji stolicy Słowenii z pewnością warto odwiedzić Stare Miasto, zabytkowe mosty (np. Smoczy), Zamek Lublański na malowniczym wzgórzu nad miastem, Park Tivoli czy liczne muzea i zbiory sztuki.

Popularne miasta: