Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wycieczki na wyspę Krk

Wycieczki
Kilkudniową wycieczkę na wyspę Krk można wykupić w biurach podróży w bardzo atrakcyjnych cenach. Trzydniowy pobyt w mieście Krk może nas bowiem kosztować jedynie 300 zł ze śniadaniami. Opcja powiększona o obiadokolacje wynosi nieco ponad 400 zł. Należy jedynie we własnym zakresie zapewnić sobie dojazd. Oczywiście w sezonie ceny wzrastają, ponadto zaś ostateczny koszt zależy również od standardu obiektu, w którym mamy zamiar nocować.

Podczas zwiedzania wyspy warto odwiedzić przede wszystkim miasto Krk, w którym zobaczymy romańską katedrę z mauzoleum, wiele zabytków z okresu weneckiego, zabytkowe mury obronne czy kanonię z inskrypcją w głagolicy.

Wczasy
Krk jest wybierana przez turystów przede wszystkim jako miejsce wypoczynku. Głównymi kurortami są miejscowości Baška, Punat, Njivice czy Malinska. Za siedmiodniowy pobyt w hotelu o wysokim standardzie zapłacimy od 1200 do 1700 zł.

Plaże
Na wyspie Krk znajdują się najpiękniejsze plaże Adriatyku. W większości rankingów zdecydowanie wygrywa plaża Vela, zlokalizowana w miejscowości Baška. Jest to dwukilometrowy, żwirowy odcinek wybrzeża, nad idealnie turkusowym morzem. Plaża została odznaczona Błękitną Flagą. Skaliste i betonowe plaże mieszczą się w mieście Krk, piaszczyste zaś znajdziemy w miejscowości Pecine lub Risika Wieś nieopodal Silo. Co więcej na wyspie można również znaleźć lecznicze plaże błotniste, jak ta w zatoce Soline.

Popularne miasta: