Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Tanie loty na Kretę

Lotniska
Na Krecie funkcjonują dwa duże międzynarodowe lotniska: Port Lotniczy Heraklion oraz Chania Airport. Lotnisko w Heraklionie rocznie obsługuje ponad 4 miliony pasażerów, a głównymi liniami lotniczymi są tu greckie Aegean Airlines. Lotnisko w Chanii mieści się z kolei około 14 km od centrum miasta, a w ciągu roku odprawia się tu 1,6 miliona ludzi.

Tanie loty i bilety
Z Polski na Kretę lata tani przewoźnik Ryanair. Rejs z Wrocławia na lotnisko Chania kosztuje około 140 zł. Ponadto na grecką wyspę można również polecieć z polskim przewoźnikiem czarterowym Enter Air już za około 250 zł (z Warszawy do Heraklionu). Możliwe są także loty z wielkimi międzynarodowymi liniami, takim jak np. Air Berlin, Aegean Arlines czy Austrian Airlines. W tym wypadku trzeba się liczyć z przesiadką np. w Wiedniu, Berlinie czy Frankfurcie.

Połączenia z Polski
Loty z Polski na Kretę organizowane są z wielu miast, np. z Warszawy, Krakowa, Katowic, Gdańska czy Wrocławia. Średni czas lotu wynosi 5, 5 godziny.
 

Popularne miasta: