Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Kolonia - zabytki, atrakcje i wycieczki

Zabytki
Kolonia kojarzy się przede wszystkim ze wspaniałą gotycką Katedrą Świętego Piotra i Najświętszej Marii Panny. Prace nad świątynią trwały 632 lata, od 1248 do 1880 roku. Z tego powodu ten średniowieczny kościół posiada również elementy nowoczesne, jak np. dwie olbrzymie wieże wzniesione w XIX wieku. Wnętrze katedry zawiera perły europejskiej sztuki, jak np. figura Madonny Mediolańskiej. W Kolonii zachowały się również liczne kościoły romańskie, jak np. Kościół Świętego Pantaleona, w którym mieści się nagrobek cesarzowej Teofano, żony Ottona II.

Wśród innych zabytków Kolonii warto wymienić budowle świeckie, takie jak gotycko-renesansowy Ratusz wzniesiony na przełomie XV i XVI wieku. Bardzo ciekawym obiektem jest również średniowieczny dom tańca Gürzenich.

Ciekawe miejsca
W czasie pobytu w Kolonii można zwiedzać nie tylko zabytkową architekturę, ale także wspaniałe muzea. Znajdują się tu zarówno zbiory sztuki dawnej, zwłaszcza malarstwa, jak np. Wallraf-Richartz-Museum, jak i współczesne dzieła artystyczne (Muzeum Ludwig). Miłośnicy słodkości z kolei z pewnością odwiedzą kolońskie Muzeum Czekolady, w którym prezentuje się długą i interesującą historię tego przysmaku.

Atrakcje turystyczne
W mieście nie brakuje typowych rozrywek, takich jak spacer po ogrodzie zoologicznym lub podziwianie ogromnego akwarium. Do specyficznych miejscowych tradycji należą natomiast coroczne organizowanie karnawału, a także letni pokaz fajerwerków nad brzegami Renu - Kölner Lichter, czyli „Kolońskie Światła”. Warto pamiętać, że jedną z atrakcji Kolonii jest możliwość przejażdżki kolejką liniową nad Renem.

Wycieczki
Jeśli chodzi o wycieczki do Kolonii organizowane przez biura turystyczne, najczęściej miasto to jest jednym z punktów większych wycieczek objazdowych. Podobny dziesięciodniowy wyjazd do Niemiec kosztuje około 2400 zł.

Najlepiej zatem zwiedzać Kolonię we własnym zakresie. Do miasta można dojechać samochodem lub autokarem albo wybrać drogę lotniczą. Linie Wizzair oferują loty za nieco ponad 100 zł. Na miejscu zaś można przenocować w jednym z licznych hoteli lub schronisk. W tych ostatnich ceny za dobę zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych.

Popularne miasta: