Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wycieczki na Istrię

Wycieczki
Istria to bardzo atrakcyjny rejon południowej Europy, dlatego biura podróży oferują wiele interesujących wycieczek objazdowych po półwyspie. Program wyjazdu często obejmuje nie tylko chorwacką, ale także słoweńską część Istrii oraz ciekawsze obiekty po drodze. Proponuje się bowiem zwiedzanie Lublany i Bledu w Słowenii, a następnie Jezior Plitwickich, Puli i pobliskich wysp KRK i PAG. Dziesięć dni podobnej wycieczki objazdowej wraz z podstawowym wyżywieniem (śniadania i obiadokolacje) to koszt około 1730 zł. W zależności od terminu średnie ceny wyjazdu z biurem wahają się w granicach od 1300 do 1800 zł.

Wczasy
Spragnionym wypoczynku nad ciepłym morzem, w otoczeniu rajskiego krajobrazu i wspaniałych zabytków na pewno spodobają się wczasy na Istrii. Można się tu wybrać z biurem lub we własnym zakresie zarezerwować hotel. Ceny są bardzo dostępne i porównywalne z wypoczynkiem nad polskim Bałtykiem. Tygodniowy pobyt w ośrodku wczasowym kosztuje bowiem do 400 do 800 zł. Opcja powiększona o śniadania i obiadokolacje to w ofercie Last Minute około 1000 – 1200 zł. Takie ceny oferują hotele w miejscowościach Poreć i Rabac. Oczywiście wszystko zależy od standardu hotelu i dodatkowych opcji – wczasy z przejazdem i pełnym wyżywieniem mogą nas bowiem kosztować również blisko 3000 zł.

Plaże
Jeśli chodzi o najpiękniejsze plaże półwyspu Istria, mamy do wyboru bardzo zróżnicowany krajobraz. W okolicach miejscowości Rabac mieszczą się bowiem plaże żwirowe. Można tu nie tylko kąpać się i opalać, ale także uprawiać wiele sportów wodnych i oddawać się rozrywkom w pobliskich klubach i dyskotekach. Plaże żwirowe znajdziemy również w rejonie Puli (Stoji i Verudeli). W okolicy miejscowości Poreć można odpoczywać z kolei na plażach przy hotelach (w dużej części wybetonowanych). Poleca się również plaże w miejscowości Umag. Istria to także raj dla nudystów, znajduje się tu bowiem wiele plaż przeznaczonych specjalnie dla nich, jak np. Koversada w okolicach Vrsar.

Popularne miasta: