Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wycieczki na Gran Canarię

Wycieczki i wczasy
Gran Canaria to wyspa zachwycająca niezwykłą przyrodą, cennymi zabytkami oraz atmosferą zabawy i wypoczynku. Z atracji przyrodniczych najbardziej znane są wulkaniczne szczyty i kratery, piaszczyste wydmy w okolicach Maspalomas, wąwozy, jaskinie, słoneczne plaże południa oraz strome klify wschodniej i zachodniej części wyspy. Najbardziej popularne miejscowości turystyczne to stolica Las Palmas, wspomniany kurort Maspalomas, Meloneras czy Playa del Ingles.

Tygodniowy wypoczynek organizowany przez biuro podróży na Gran Canarię kosztuje średnio od 1600 do 2000 zł. W ofercie wczasów można skorzystać z opcji wycieczek fakultatywnych. Wśród nich znajdują się na przykład objazd dookoła wyspy, zwiedzanie stolicy wyspy, wycieczka na Teneryfę, a także inne atrakcje, jak jeep safari, rejs katamaranem czy nurkowanie. Cena pojedynczej wycieczki to koszt rzędu 50 – 75 euro.

Plaże
Gran Canaria posiada aż 60 km plaż, które zachęcają do wypoczynku niemal przez cały rok. Za te najpiękniejsze uznaje się plaże Maspalomas, a zwłaszcza wydmy pomiędzy Playa del Ingles a latarnią morską w Maspalomas. Inne znane wybrzeża to między innymi San Agustin, Amadores, Puerto de Morgan lub Puerto Rico.

Popularne miasta: