Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wycieczki do Faro

Wczasy, wycieczki

Region Algarve, którego stolicą jest Faro, cieszy się dużym zainteresowaniem turystów z całego świata. Niestety, nie ma bezpośredniego połączenia lotniczego między Polską a Faro. Dla wielu turystów z Europy, Faro to jedynie miejsce przesiadki lub też cel jednodniowej wycieczki objazdowej.

Jeśli chcemy zwiedzić tę miejscowość, musimy wykupić lot z przesiadką na przykład w Londynie lub Berlinie. Można także udać się do Lizbony i stamtąd wyruszyć w dalszą podróż samochodem do Faro. Dobrym sposobem jest także wykupienie wczasów do jednego z miast, które są częścią dystryktu Faro, na przykład Lagos czy Albufeira (tygodniowy pobyt dla 1 osoby kosztuje ok. 3 tys. zł) i samemu wybrać się na wycieczkę do Faro lub też wziąć udział w jednej z wycieczek objazdowych po okolicach.

Podczas wycieczki objazdowej trzeba koniecznie zwiedzić przynajmniej katedrę Se, kościół Igreja de Nossa Senhora do Carmo oraz park Ria Formosa. Podczas wycieczki do Faro warto nie tylko zwiedzić tamtejsze zabytki, ale także odpocząć na chwilę w jednej z kawiarni. Wielu turystów twierdzi, że czas się wtedy zatrzymuje, a klimat miasta przyciąga jak magnes.

Plaże

Faro nie posiada bezpośredniego dostępu do morza. Jeśli chcemy udać się na plażę, musimy dotrzeć na jedną z pobliskich wysepek (promem lub autobusem). Najpopularniejsze plaże to te na wyspach Ilha do Farol oraz Ilha Deserta. Plaże w Faro są piaszczyste, a temperatura wody zachęca do kąpieli. Słoneczna pogoda utrzymuje się przez całe wakacje i nie tylko. Podczas pobytu na plaży możemy skorzystać z bogatej oferty pobliskich pubów, knajpek i restauracji.

Popularne miasta: