Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Faro - zabytki i atrakcje

Zabytki

Jednym z najważniejszych zabytków w Faro jest katedra Se, która pochodzi z XIII w. Obowiązkowym punktem wycieczki jest także Arco da Vila, czyli Brama Miejska z 1812 roku. Warto udać się również do Muzeum Archeologicznego. Wśród zabytków Faro należy wymienić także Pałac Biskupów z XVI w. oraz kościół Igreja de Nossa Senhora do Carmo z Kaplicą Kości, w której umieszczono na ścianach kości zmarłych mnichów. Innym ważnym budynkiem sakralnym w Faro jest kościół św. Franciszka.

Ciekawe miejsca

W wolnej chwili warto się udać do Centro de Ciencia Viva de Faro, czyli interaktywnego centrum nauki i technologii. Będąc w mieście koniecznie trzeba zwiedzić także rezerwat przyrody Ria Formosa, którego powierzchnia liczy 17 tys. ha. Podczas spaceru zobaczymy piękne okazy m.in. ptaków czy ryb. Oczywiście, w wakacje trzeba udać się również na plażę. Najpopularniejsze plaże w Faro znajdują się na wyspach Ilha Deserta oraz Ilha do Farol. Nocne życie Faro zachwyca każdego turystę. Liczne knajpki, cudowna atmosfera oraz pyszne jedzenie zachęcają do spędzenia w tym mieście kolejnego urlopu.

Popularne miasta: