Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Przewodnik po Faro

Podstawowe informacje

Faro to miasto położone w południowej części Portugalii nad Oceanem Atlantyckim. Faro jest stolicą dystryktu o tej samej nazwie, a także największym miastem i zarazem stolicą regionu Algarve. Powierzchnia miasta liczy 201, 31 km kw. Faro zamieszkuje ok. 60 tys. ludzi.

Historia miasta

W czasach starożytnych na terenach miasta znajdowała się osada rybacka, która stała się ważnym ośrodkiem handlowym za czasów panowania Rzymian. O rozkwit tych rejonów zadbali także Maurowie, którzy zostali przegonieni z miasta w 1249 roku przez portugalskiego króla Alfonso III. Faro zyskało prawa miejskie dopiero w 1540 roku. W 1596 roku miasto zostało podpalone przez księcia Essex. Niestety, klęski żywiołowe także nie ominęły tych regionów. Trzęsienie ziemi w 1755 roku było tak silne, że większą część miasta trzeba było odbudować. Faro jest stolicą Algarve od 1756 roku.

Atrakcje turystyczne

Zwiedzanie Faro koniecznie trzeba zacząć od Bramy Miejskiej, czyli Arco da Vila. Warto także zobaczyć katedrę Se, która jest pierwszą świątynią chrześcijańską, jaką zbudowaną w tym rejonie. Dużą atrakcją dla turystów jest także rezerwat przyrody Ria Formosa. Można zwiedzić również Muzeum Archeologiczne lub Centro de Ciencia Viva de Faro, czyli interaktywne centrum nauki i technologii. Warto udać się także do kościoła św. Franciszka oraz do kościoła Igreja de Nossa Senhora do Carmo. Obok obiektu znajduje się tzw. Kaplica Kości ze szczątkami 1200 mnichów.

Popularne miasta: