Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Praca i zarobki w Düsseldorfie

Niezbędne formalności
Począwszy od maja 2014 roku Polacy mogą bez przeszkód podejmować legalną pracę na terenie Düsseldorfu. Jedyną formalnością, której należy dopełnić, jest rejestracja swojego miejsca pobytu, jeśli przekracza on okres 3 miesięcy. Trzeba to zgłosić w lokalnym biurze meldunkowym.

Gdzie szukać pracy
Na rynku pracy w Düsseldorfie poszukuje się opiekunów osób starszych, osób sprzątających oraz kierowców samochodów ciężarowych. Ponadto chętnie zatrudnia się stolarzy, budowlańców i specjalistów od remontów. Na podjęcie pracy mogą także liczyć pielęgniarki i lekarze oraz informatycy.

Zarobki
Jeśli chodzi o zarobki w Düsseldorfie, należą one do jednych z najwyższych w Niemczech. Osoby wykonujące prace fizyczne bez znajomości języka mogą liczyć na około 8,50 euro za godzinę. Pielęgniarki zarabiają od 2000 – 2500 euro wzwyż. Najwyższe płace dostają natomiast lekarze (ponad 60000 euro rocznie), informatycy (około 61300 rocznie) i inżynierowie (59300 rocznie).

Przydatne adresy i instytucje
Poszukiwanie pracy dobrze jest rozpocząć od odwiedzenia lokalnego urzędu pracy (przy Bahnhofstraße 14) oraz prywatnych agencji pośrednictwa zatrudnienia. Ponadto można korzystać z ofert zamieszczanych na portalach internetowych, takich jak na przykład: www.jobware.de, www.carriere.com, www.cesar.de, www.stellanzeigen.de, www.berufsstart.de.

Popularne miasta: