Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Düsseldorf - zabytki, atrakcje, wycieczki i noclegi

Zabytki
Düsseldorf to miasto, które może poszczycić się długą tradycją, historia metropolii sięga bowiem przełomu XII i XIII wieku. Z pewnością warto tu zatem odwiedzić Starówkę, renesansowy Ratusz, gotycki kościół świętego Lamberta i pałacyk myśliwski, w którym mieści się Muzeum Johanna Wolfganga Goethego. Inne ważniejsze zabytkowe obiekty Düsseldorfu to: barokowy kościół świętego Andrzeja czy znajdujący się na Rynku pomnik księcia Jana Wilhelma.

Ciekawe miejsca
Jednym z najciekawszych, a jednocześnie najbardziej charakterystycznych miejsc Düsseldorfu jest Aleja Królewska (Königsallee). Spacer wzdłuż „Kö” to okazja do relaksu w malowniczej scenerii zieleńców i akwenów, ale także sposobność do zrobienia zakupów. Amatorom spacerów z pewnością przypadną też do gustu duże miejskie parki: Hofgarten, Lantz'scher i Nordpark.

Wśród interesujących obiektów miasta należy również wymienić Aquazoo i Muzeum Löbbeckego. Można tu obejrzeć setki gatunków zwierząt – w tym okazów morskich i owadów. Miłośnicy motoryzacji koniecznie muszą natomiast zobaczyć słynną fabrykę Mercedes-Benz Sprinter.

Atrakcje turystyczne
Atrakcje turystyczne Düsseldorfu obejmują oczywiście wspaniałe muzea. Miłośnicy literatury z pewnością odwiedzą wspomniane już Muzeum Goethego, zaś amatorzy dużego ekranu na pewno nie pominą Muzeum Filmu. Co więcej, warto zajrzeć także do Pałacu Sztuki, dysponującego wspaniałą kolekcją dzieł z całego świata.

Wycieczki
Jeśli chodzi o zorganizowane wycieczki objazdowe, oferowane przez biura turystyczne, Düsseldorf stanowi najczęściej jeden z punktów zwiedzania. Za dziesięciodniową wycieczkę po największych miastach Niemiec zapłacimy nieco ponad 2000 zł. Atrakcyjniejszą opcją wydaje się natomiast zwiedzanie miasta na własną rękę. Wystarczy wykupić bilet lotniczy – połączenia z Polski, w zależności od sezonu, zaczynają się od około 190 zł.

Hotele, noclegi
Na miejscu można skorzystać z bogatej bazy noclegowej. W opinii turystów najbardziej godnym polecenia hotelem wśród tanich noclegów jest EU Centralhotel Im Tonnchen. Doba kosztuje tu od 213 zł wzwyż. Inne doceniane miejsca noclegowe to Hotel Am Hofgarten. Jest on niedrogi (od 245 zł za noc), panują w nim bardzo dobre warunki, a ponadto mieści się blisko słynnych parków Hofgarten i Nordstrabe U-Bahn. W niewielkiej cenie można również spędzić noc w Max Hotel Garni. Wśród luksusowych hoteli w Düsseldorfie trzeba wymienić obiekty większych sieci, jak np. Sheraton czy takie hotele, jak Hyatt Regency Dusseldorf lub Breidenbacher Hof, a Capella Hotel, gdzie za dobę zapłacimy powyżej 1000 zł.

Popularne miasta: