Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Przewodnik po Düsseldorfie

Podstawowe informacje
Düsseldorf to stolica Północnej Nadrenii-Westfalii, jednego z krajów związkowych Niemiec. Miasto leży w zachodniej części RFN, nad rzeką Ren. Jest jedną z największych metropolii w Niemczech, zamieszkiwaną przez 588 735 ludzi. Düsseldorf  stanowi ważny ośrodek gospodarczy, polityczny i kulturalny Zagłębia Ruhry. Metropolia słynie z licznych banków i instytucji finansowych. Jest siedzibą wielu firm z sektorów handlu, telekomunikacji czy tekstyliów. Ponadto w mieście odbywają się słynne targi mody - Collections Premieren Düsseldorf.

Historia miasta
Historia Düsseldorfu sięga XII wieku, kiedy to w 1288 roku osada uzyskała prawa miejskie. W XIV wieku w mieście osiedlił się książęcy ród władców Bergu. Na początku XIX wieku Düsseldorf wszedł w skład państwa pruskiego. Stolicą Północnej Nadrenii-Westfalii ustanowiono miasto w 1946 roku.

Atrakcje turystyczne
Düsseldorf to rodzinne miasto Heinricha Heinego, obecnie znajduje się tu Instytut badający życie i twórczość poety oraz Uniwersytet jego imienia. Inne kulturalne atrakcje metropolii to Muzeum Johanna Wolfganga Goethego, Akademia Sztuk Pięknych promująca sztukę awangardową, Muzeum Filmu czy Pałacu Benrath prezentujący artystyczne ogrody.

Jeśli chodzi o zabytki Düsseldorfu, najważniejsze obiekty stanowią Ratusz z XVI wieku, kościół świętego Lamberta w stylu gotyckim oraz XVIII-wieczny pałacyk myśliwski. Warto również zobaczyć ruiny zamku cesarskiego.  

Jedną z największych atrakcji miasta jest słynny, malowniczy bulwar, czyli Aleja Królewska (Königsallee, w skrócie - „Kö”). Oferuje on wspaniałe widoki, a jednocześnie możliwość zrobienia zakupów w luksusowych butikach i sklepach.

Popularne miasta: