Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Cardiff - zabytki, atrakcje, ciekawe miejsca. Zwiedzanie.

Zabytki

Największą atrakcją Cardiff jest zamek Cardiff Castle, w obrębie którego znajduje się plenerowe muzeum St Fagans National History Museum gdzie zgromadzona ponad 40 historycznych budowli. Oprócz tego w Cardiff znajdują się jeszcze 4 zamki: Castell Coch (Red Castle), Saint Fagans Castle, Pałac Biskupi w Llandaff i ruiny zamku Twmpath. Ciekawym zabytkiem jest kościół norweskich marynarzy (Norwegian Church), w którym obecnie odbywają się wystawy i różne wydarzenia kulturalne. Koniecznie trzeba zobaczyć nadbrzeże z dawnymi dokami i dawną dzielnicę portową – Tiger Bay, w której mieszkali pracownicy portowi i marynarze z całego świata. Najbardziej modną i stylową częścią Cardiff Bay jest Mermaid Quay, pełna kafejek, restauracji, pubów i sklepów. Znakiem rozpoznawczym Cardiff jest także Wales Millenium Centre – nowoczesne centrum kulturalne otwarte w 2004 r.

Atrakcje i ciekawe miejsca

The Red Dragon Centre – centrum rozrywkowe, w którym znajduje się m.in. kino ODEOB, kasyno, kręgielnia, bary i restauracje.

World of Boats w zatoce Tiger Bay to unikalna kolekcja 40 łodzi i statków z różnych epok. Ponadto znajduje się tu Boat Lab – miejsce, w którym można obejrzeć wnętrze statku, zobaczyć jak funkcjonują poszczególne jego elementy czy zapoznać się z nowoczesnymi technikami konserwacji zabytkowych statków.

Techniquest to interaktywne centrum nauki i techniki założone z myślą o najmłodszych. Oprócz fascynujących wystaw można odwiedzić tutejsze planetarium oraz wziąć udział w pokazach i warsztatach tematycznych.

Muzeum Cardiff Story pokazuje historię miasta i regionu od czasów celtyckich po Rewolucję Przemysłową.

Zwiedzanie

Cardiff można zwiedzać na wiele sposobów: pieszo, rowerem, autobusem, statkiem wycieczkowym, samodzielnie lub z przewodnikiem

Lokalne biura oferują szeroki wybór wycieczek i tras, od standardowych po tematyczne. Bardzo dobrym pomysłem jest zwiedzanie Cardiff na rowerze. Można wybrać się na wycieczkę po centrum, nadbrzeżu lub wzdłuż rzeki Taff. Najpopularniejszą wypożyczalnią rowerów jest Pedal Power, oferujący duży wybór rowerów po przystępnej cenie.
Autobus turystyczny hop- on hop – off kursuje co ok. 30 min. (w sezonie) lun 60 min. (poza sezonem), przejazd całej trasy trwa ok. 50 min., bilety ważne są przez 24 godziny. Trasa Rozpoczyna się przy zamku Cardiff Castle, ale można oczywiście wsiąść na dowolnym z 11 przystanków.

Jeżeli chodzi o rejsy wycieczkowe, to są one obsługiwane przez kilka firm.Regularne rejsy pomiędzy Cardiff Bay a centrum miasta obsługuje firma Cardiff Boat Tours. Bilet w jedną stronę kosztuje ok. 3-4 GBP. Łodzie mają przystanie przy Mermaid Quay, Bute Park w centrum i Penarth Barrage South

Popularne miasta: