Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Ceny i zakupy w Bratysławie

Walutą obowiązującą na Słowacji od 1 września 2009 roku jest euro. Wcześniej Polacy postrzegali kraj naszych południowych sąsiadów jako dosyć tani, ale to już przeszłość. Za 1,5 litrową butelkę wody zapłacimy 0,63 euro (ok. 2,65 zł), a za bochenek chleba 0,89 euro (ok. 3,75 zł). Natomiast posiłek w restauracji kosztuje 9 euro (ok. 37,98 zł). W Bratysławie, jak to w stolicy, ceny są nieco wyższe niż w reszcie kraju.

Zakupy żywnościowe watro zrobić na głównym targowisku na ulicy Miletičovej, Głównej Hali Targowej na Trnavskom myte lub Starej Hali Targowej na Námestí SNP. W Bratysławie jest dużo galerii handlowych m.in. EUROVEA GALLERIA, Avion Shopping Park. Budki z pamiątkami znajdziemy na Starym Rynku, Placu Hviezdoslava, przed budynkiem Słowackiego Teatru Narodowego. Dzieła sztuki i rzemiosła możemy kupić w ÚĽUVe na Placu Słowackiego Powstania Narodowego lub na ulicy Obchodnej. Natomiast 40 km od Bratysławy, w austriackim Parndorfe znajduje się centrum wyprzedaży markowej odzieży McArthurGlen Designer Outlet Center.

Popularne miasta: