Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Bratysława - zabytki, atrakcje i wycieczki

Zabytki

Będąc w Bratysławie warto zwiedzić Zamek Bratysławski, położony nad Dunajem. Obecnie mieści się w nim Słowackie Muzeum Narodowe ze zbiorami mebli, monet, zegarów, broni oraz obrazów. Na uwagę zasługują także: Pałac Grassalkovicha, gotycki ratusz, kościół Trynitarzy, gotycka Katedra św. Marcina, oraz eklektyczny Słowacki Teatr Narodowy.

Kolejnym ciekawym miejscem do zobaczenia są ruiny Zamku Devín. U ich stóp rozpościera się winiarska wioska. Stare miasto w Bratysławie zaskakuje ilością uliczek. Najbardziej znaną jest ulica Michalska, gdzie znajduje się XVII-wieczna barokowa Brama Michalska. Po wejściu na taras widokowy rozciąga się widok na Zamek Bratysławski i całą starówkę. Dochodząc do skrzyżowania z ulicą Sedlarską zobaczymy Pałac Komory Królewskiej z alegoriami Sprawiedliwości i Praworządności na wierzchołku. Idąc w ulicę Venturską miniemy Pałac de Pauliho, w którym obecnie znajduje się biblioteka uniwersytecka (kiedyś była to siedziba Parlamentu Węgierskiego). Natomiast obok stoi budynek ambasady austriackiej – Pałac Palffyho, gdzie jeden koncert zagrał sześcioletni Mozart.

Ciekawe miejsca

Wśród ciekawych miejsc, które warto zwiedzić w Bratysławie jest Zoo Bratislavaa - położone w Młyńskiej Dolinie niedaleko Dunaju. Znajdziemy tam 194 gatunki zwierząt. Warto również zobaczyć Ogród Botaniczny Uniwersytetu Komeńskiego, który znajduje się w czwartym powiecie przy Moście La Franconii. Na powierzchni 5 ha znajduje się 10 tys. gatunków roślin. Jeżeli chcemy zrelaksować się spacerując, to powinniśmy odwiedzić pierwszy w Europie Środkowej publiczny park o nazwie Sad Janka Kráľa.

Popularne miasta: