Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Ceny i zakupy w Bordeaux

Waluta
Walutą obowiązującą w Bordeaux jest euro.
 
Ceny
Spośród najchętniej odwiedzanych przez turystów miast Francji Bordeaux należy do destynacji zdecydowanie tańszych od Paryża, czy Marsylii – różnice widać chociażby w cenach noclegów, które rozpoczynają się od 30 EUR, a kończą na ok. 250 EUR w przypadku najbardziej luksusowych hoteli w pobliżu Starówki. Taniej jest również w barach i restauracjach – w jednej z popularnych „brasserie” zestaw „plat du jour” (zwykle trzydaniowy, z kieliszkiem wina) zjemy już za 8-9 EUR, zaś ciepłe przekąski sprzedawane na ulicznych straganach to wydatek 1,5-2 EUR. Małą kawę w jednym z barów przy głównych deptakach miasta wypijemy za 1-1,5 EUR, zaś kieliszek stołowego wina to zwykle koszt ok. 2 EUR.
 
Przykładowe ceny w sklepach:
Bagietka: ok. 0,50 EUR
1kg kurczaka: ok. 4,50 EUR
1kg papryki: ok. 3 EUR
1l mleka: 0,70-0,80 EUR
1l wody mineralnej: 0,70-0,80 EUR
0,5l wina Bordeaux 2: ok. 2,5 EUR
 
1l benzyny: ok. 1,60 EUR
 
Gdzie warto robić zakupy
Pomimo niewielkiego obszaru i atmosfery odbiegającej od metropolitalnego Paryża, czy Nicei Bordeaux posiada najdłuższą na świecie promenadę handlową z agendami większości znanych marek – przy Rue de St. Catherines znajdziemy zarówno znane w całej europie sklepy sieciowe, jak i kameralne butiki młodych francuskich projektantów. U wylotu deptaka, nieopodal budynku Opery, znajduje się ekskluzywne centrum Galaries Lafayette prezentujące najnowsze kolekcje takich marek, jak Emporio Armani, Cartier, Versace, czy Ralph Lauren, w centrum miasta bez trudu znajdziemy jednak również sklepy dla właścicieli mniejszych portfeli: sporo małych butików skupia się m.in. przy Place des Grands Hommes, gdzie po udanych zakupach możemy udać się na pyszne „co nieco” do słynnej cukierni Les Douceurs de Louise. Na wielbicieli dużych centrów handlowych w Bordeaux czekają takie miejsca, jak Saint Christoly, Centre Commercial Bordeaux-Lac, Meriadeck Commercial Centre, zaś w poszukiwaniu lokalnego kolorytu warto wybrać się na targ przy Place Gambetta, czy Targ Kapucynów przy placu o tej samej nazwie. W poszukiwaniu ciekawych pamiątek najlepiej udać się na Place de la Bourse (Placu Giełdy), gdzie obok licznych sklepików znajdziemy również doskonałe cukiernie i restauracje. 
Popularne miasta: