Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Bordeaux - pogoda i klimat

Klimat 
Bordeaux znajduje się w strefie klimatu umiarkowanego oceanicznego z wpływami klimatu podzwrotnikowego, charakterystycznego dla południowej części Francji. Bliskość Oceanu Atlantyckiego przynosi tu spore opady (głównie deszczu) oraz niewielkie amplitudy temperatur na przestrzeni roku, wpływ powietrza znad Morza Śródziemnego i głębi kontynentu warunkuje jednak wyższe temperatury, niż ma to miejsce w północnej części Zatoki Biskajskiej. 
 
Pogoda
Bliskość Oceanu Atlantyckiego warunkuje sporą wilgotność powietrza, toteż w okolicach Bordeaux dosyć często możemy natrafić na deszczową pogodę; największą ilość opadów notuje się w miesiącach zimowych, kiedy rekompensatą dla zachmurzonego nieba może być temperatura powietrza, utrzymująca się nawet w grudniu i styczniu na poziomie ok. 10 stopni Celsjusza. Wiosna trwa tu zwykle dosyć długo, dopiero w czerwcu temperatury zaczynają bowiem przekraczać 20 stopni Celsjusza, zaś prawdziwe lato rozpoczyna się w sierpniu – temperatury sięgają wówczas średnio 26 stopni Celsjusza, upały nie są jednak zbyt mocno odczuwalne ze względu na chłodniejsze powiewy znad Oceanu Atlantyckiego. Letnie temperatury utrzymują się nierzadko do początków listopada, toteż najlepszą porą na zwiedzanie Bordeaux wydaje się być niezwykle malownicza w tym regionie jesień. 
 
Popularne miasta: