Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wycieczki na Azory

Wczasy

Biura podróży zazwyczaj posiadają oferty wczasów w miejscowości Ponta Delgada na wyspie São Miguel. Miasto to jest świetną bazą wypadową do zwiedzania pobliskich wysp. Posiada także dużą bazę noclegową oraz gastronomiczną. Koszt wycieczki last minute na Azory wynosi ok. 3,2 tys. zł, jednak większość z ofert jest znacznie droższa, a ich ceny to 3,7-4,2 tys. zł.

Wycieczki

Każda z wysp wchodzących w skład Azorów zachwyca krajobrazem i klimatem. Co więcej, regiony te nie są zbyt zatłoczone w sezonie wakacyjnym. Warto zatem wynająć samochód lub rower i wyruszyć na zwiedzanie Azorów. Do każdej z wysp można dotrzeć promem lub wynajętą łodzią lub żaglówką. Warto także skorzystać z oferty linii lotniczych SATA i wykupić bilet na lot na jedną z wysp.

Największą ofertę dla turystów posiada wyspa São Miguel. Wśród obiektów, które warto zwiedzić są m.in. lecznicze źródła w Vale das Furnas, Jezioro Ognia - Lagoa do Fogo oraz Muzeum Carlosa Machado. Na odpoczynek można udać się do Terra Nostra Park.

Pozostałe z wysp posiadają w swojej ofercie m.in. liczne obiekty sakralne, muzea, groty i jaskinie, w których można nurkować oraz jeziora kraterowe. Atrakcją turystyczną są także obserwacje zwierząt z pokładu łodzi. Wielbiciele delfinów czy kaszalotów z pewnością zadowolą się tego typu wycieczką.

Plaże

Plaże na wyspach są przeważnie kamieniste, jednak niektóre z obiektów hotelowych posiadają w swojej ofercie sztucznie usypane piaszczyste plaże. Najpiękniejsze z plaż znajdują się na wyspie Santa Maria, a są to: Praia Formosa oraz São Lourenço.

Popularne miasta: