Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Hotele i noclegi na Azorach

Hotele

Baza noclegowa na wyspach jest dobrze rozwinięta. Najwięcej obiektów noclegowych znajduje się na  Sáo Miguel, jednak na każdej z pozostałych wysp można znaleźć pensjonat czy hotel.

Jednymi z najlepszych hoteli na Azorach są 4-gwiazdkowy Aparthotel Atlantida Mar (Praia da Vitória), Hotel do Caracol (Angra do Heroismo) oraz Terceira Mar Hotel (również w Angra do Heroismo). W każdym z wymienionych obiektów cena za nocleg dla dwóch osób wynosi od 400 do  470 zł. Zdecydowanie droższym jest Hotel Talisman w Ponta Delgada, gdzie za jeden nocleg zapłacimy ponad 1000 zł. Tańszym rozwiązaniem będzie pobyt w 2-gwiazdkowym Residencial Arcanjo w Lagoa. Cena za nocleg dla dwóch osób wynosi niewiele ponad 200 zł.

Hostele, pensjonaty

Jeśli szukamy taniego noclegu, to warto skorzystać z usług hostelu. Jednymi z lepszych są Sawmill Hostel (Praia da Vitória) oraz Purple Island Hostel (Angra do Heroismo). W pierwszym z obiektów nocleg dla dwóch osób kosztuje 100-160 zł, natomiast drugi hostel oferuje noclegi w cenie ok. 120 zł/2os. Nieco droższy jest 3/4 Hostel w Ponta Delgada, jednodniowy pobyt dla dwóch osób w tym hostelu kosztuje 132 zł. Warto także skorzystać z ofert pensjonatów i kwater prywatnych. Azory to miejsce, które żyje przede wszystkim z rolnictwa i turystyki. Jednymi z tańszych obiektów noclegowych są Quinta Atlantis w Povoacão (320 zł/2os.) oraz Hospedaria Cardeal w Ponta Delgada (ok. 200 zł/2os.).

Popularne miasta: