Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Azory - zabytki i atrakcje

Zabytki

Azory to archipelag dziewięciu wysp. Na każdej z nich można miło spędzić czas – zwiedzając okoliczne zabytki oraz uprawiając sporty wodne. Największa z wysp, São Miguel, przyciąga uwagę turystów Muzeum Carlosa Machado, gorącymi źródłami Vale das Furnas, Terra Nostra Park, Lagoa do Fogo (Jeziorem Ognia), a także przepięknym punktem widokowym na wzgórzu Reduto da Mae de Deus.

Wyspa Santa Maria słynie przede wszystkim z pięknej plaży Praia Formosa, a także kaplicy Senhora dos Anjos, w której modlił się m.in. Krzysztof Kolumb. Z kolei na wyspie Terceira warto zwiedzić najstarsze miasto Azorów, czyli Angra do Heroismo oraz forty São Sebastião i São João Baptista. Na wyspie Pico znajduje się najwyższy szczyt Azorów, wulkan Pico, a także liczne jeziora kraterowe i Muzeum Wielorybnictwa.

Wyspa São Jorge słynie z portu rybackiego. Na wyspie Faial można zwiedzić liczne kościoły m.in. Nossa Senhora do Carmo. Dużą popularnością cieszy się także kawiarnia Café Sport, gdzie żeglarze zostawiali listy dla swoich rodzin. Wyspa Graciosa oferuje turystom zwiedzanie groty siarkowej Furna do Enxofre oraz Muzeum Etnografii. Krajobraz wyspy uzupełniają liczne młyny.

Kolejna z wysp, Flores, słynie z jaskini Gruta dos Enxareus oraz pięknych wodospadów. Natomiast na wyspie Corvo zwiedzimy m.in. kościół Nossa Senhora dos Milagres.

Atrakcje

Azory to idealne miejsce do uprawiania sportów wodnych, na przykład żeglarstwa czy windsurfingu. Popularne wśród turystów jest także nurkowanie w jaskiniach. Dużą atrakcją dla turystów są również obserwacje m.in. delfinów z pokładu łodzi.

Wybrzeża wysp zachęcają do odpoczynku na jednej z licznych plaż. W wolnej chwili warto także wynająć samochód oraz zwiedzić zakątki każdej z wysp. Na krajobraz Azorów składają się skaliste klify, wiatraki, charakterystyczne budownictwo oraz liczne jeziora kraterowe.

Popularne miasta: