Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wycieczki na Teneryfę

Wycieczki
Teneryfa to idealne miejsce na egzotyczną wycieczkę. Z powodzeniem można się tu zjawić o każdej porze roku, ponieważ na wyspie panuje wieczna wiosna. Malowniczy wulkan Pico del Teide (i jednocześniej najwyższy szczyt Hiszpanii), wspaniałe plaże i niezwykła roślinność zachwycą nawet najbardziej sceptycznych turystów.

Świetnym pomysłem na poznanie Teneryfy jest wycieczka objazdowa. Można ją zaaranżować we własnym zakresie -  na miejscu wypożyczyć samochód i poznać wszystkie zakamarki wyspy. Można również skorzystać z ofert biur podróży. Zazwyczaj program takiej wycieczki zakłada odwiedzenie kilku największych wysp archipelagu, np. Teneryfy, La Gomery i La Palmy. Objazd tego typu może być jednak dość kosztowny, tygodniowa wycieczka kosztuje bowiem średnio ponad 4000 zł.

Wczasy
Teneryfa doskonale sprawdzi się również w wypadku połączenia wypoczynku i zwiedzania. Dziewięciodniowy pobyt na wyspie organizowany przez biuro podróży możemy wykupić już od 1600 zł. Cena najczęściej zawiera przelot, zakwaterowanie i wyżywienie. Do najbardziej popularnych kurortów należą Los Cristianos, Playa de las Americas i Costa Adeje. Na miejscu można poszerzyć wypoczynek o ciekawe wycieczki fakultatywne. W programie znajdują się zwiedzanie Parku del Teide i wioski Masca, Siampark, Loro Parque lub objazd dookoła wyspy. Cena pojedynczej wycieczki wynosi około 50 euro.

Plaże
Wśród najczęściej polecanych plaż na Teneryfie znajdują się Playa Las Vistas w Los Cristanos z szaro-żółtym piaskiem, czarna Playa Socorro w Los Realejos czy czerwona plaża w El Medano. Najbardziej znanym wybrzeżem jest jednak Playa del Duque w Adeje, usytuowana pomiędzy wspaniałymi klifami

Popularne miasta: