Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Tanie loty na Teneryfę

Lotniska
Na Teneryfie mieszczą się dwa międzynarodowe lotniska: północne i południowe. Los Rodeos Airport leży około 10 km na północ od Santa Cruz de Tenerife. Rocznie lotnisko obsługuje około 4 milionów pasażerów, latają tu duże linie lotnicze, w tym hiszpańskie Iberia. Z kolei lotnisko Reina Sofia mieści się 60 km na południe od stolicy wyspy. Rocznie odprawia się tu ponad 8 milionów ludzi. Port lotniczy obsługują wszystkie największe linie oraz tani przewoźnicy (Ryanair).

Tanie loty i bilety
Tanie loty na Teneryfę oferuje Ryanair, najlepiej zaś skorzystać z opcji lotu łączonego. Możemy np. polecieć liniami WizzAir z Polski do Sztokholmu lub Oslo, a stamtąd liniami Ryanair na Teneryfę. Przelot w jedną stronę będzie nas wówczas kosztował niecałe 200 zł. Również ze Smart Wings możemy polecieć z Warszawy na Teneryfę i z powrotem za 471 zł.  

Połączenia z Polski
Połączenia z Polski na Teneryfę dostępne są z różnych miast, między innymi z Warszawy, Krakowa, Poznania, Katowic, Wrocławia czy Rzeszowa. Ceny wahają się od kilkuset do ponad 3000 zł, w zależności od terminu rezerwacji i przewoźnika. Oprócz wspomnianych już linii na Teneryfę latają również LOT, Lufthansa, Air Berlin lub Swiss. Średni czas lotu jest zróżnicowany, zależny od ilości przesiadek – rejs zajmuje od 6 do ponad 12 godzin.

Popularne miasta: