Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Teneryfa - zabytki i atrakcje

Zabytki
Do najważniejszych zabytkowych rejonów Teneryfy należą miasta La Laguna i La Orotava. Pierwsze z nich było pierwotną stolicą wyspy. Do dziś zachowała się tu oryginalna szesnastowieczna architektura. Jej przykładami są Casa Lercaro czy Casa del Montanes. Co więcej, ważnym zabytkiem jest kościół Iglesia de la Concepcion, a także inne świątynie, jak Iglesia de Santo Domingo oraz klasztory Convento de Santa Clara de Asis i Convento de Santa Catalina de Siena. Mieści się tu także najstarszy na Teneryfie uniwersytet z 1701 roku.

Ciekawe miejsca
Jednym z najciekawszych miejsc na Teneryfie jest Park Narodowy del Teide zlokalizowany wokół wulkanu. Del Teide (3 550 m. n. p. m.) jest najwyższym szczytem w Hiszpanii. Można go podziwiać nie tylko z samolotu, ale także wyjeżdżając na górę specjalną kolejką. Park zachwyca niezwykłą roślinnością, między innymi kwiatami żmijowców. U podnóży wulkanu znajdują się natomiast imponujące skały Roque Cinchado.

Miłośnicy dziewiczej natury powinni koniecznie odwiedzić rejon Isla Baja na północnym zachodzie wyspy. Znajdziemy tu między innymi osiemsetletnie smocze drzewo (Drago Milenario) oraz monumentalne klify Acantilados de Los Gigantes, które wznoszą się na wysokość prawie 600 m. Niezapomnianym przeżyciem jest rejs statkiem wzdłuż tych malowniczych skał.

Bardzo interesującym miejscem na Teneryfie są schodkowe piramidy w wiosce Güímar. Obiekty te pochodzą z XIX wieku i do dziś nie wiadomo, jakie było ich przeznaczenie.

Atrakcje turystyczne
Do głównych atrakcji turystycznych Teneryfy należą oczywiście zachwycające plaże. Wśród tych najpiękniejszych można wymienić Playa de los Cristianos, Playa de las Americas, Playa El Medano czy Playa de los Gigantes.

Bardzo popularną rozrywką na wyspie jest również Siampark, czyli największy w Europie park wodny, urządzony na wzór starożytnego Syjamu. Liczne zjeżdżalnie, wieże i tunele z pewnością zadowolą nie tylko dzieci, ale również dorosłych. W Aqualand Costa Adeje można z kolei obejrzeć delfinarium, a w Jungle Park zobaczymy wiele dzikich zwierząt.

Popularne miasta: