Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wycieczki do Pizy

Wycieczki
Piza to jedno z najbardziej znanych włoskich miast, przede wszystkim ze względu na słynną Krzywą Wieżę przy Campo dei Miracoli. Każdy, kto chce zatem poznać Włochy, powinien odwiedzić również i tę metropolię położoną w północno-zachodniej części Półwyspu Apenińskiego, nad rzeką Arno. Wycieczkę można zaplanować we własnym zakresie. Zaledwie 2 km na południe od miasta usytuowane jest międzynarodowe lotnisko obsługiwane między innymi przez tanie linie Ryanair. Dojazd do centrum Pizy zajmuje 10 minut. Na miejscu można wypożyczyć samochód, dojechać autobusem, koleją lub taksówką (koszt od 5,50 do 8 euro). Istnieje możliwość wykupienia interesującej wycieczki autobusowej po mieście (w cenie 15 euro) lub przejażdżki nowoczesnym środkiem lokomocji - Segway’u (od 80 euro). Autokar zatrzymuje się przy kluczowych zabytkach miasta.

Inną możliwością jest zwiedzanie Pizy wykupione w ofercie biura podróży. Najczęściej znajdziemy opcję łączoną z objazdem innych włoskich miast, np. Wenecji, Florencji, Rzymu i Neapolu. Koszt tygodniowej wycieczki tego typu wraz z noclegami, transportem i opieką przewodnika to około 1300 zł. Interesującym pomysłem jest również zwiedzanie całego regionu Toskanii. Przykładowo pięciodniowa wycieczka z Krakowa (samolotem) kosztuje około 150 euro. Cena nie zawiera jednak przelotu i żadnych transferów (np. do Florencji i Bolonii).

Hotele i noclegi
W Pizie mieści się ponad 150 hoteli i miejsc noclegowych. W dobrym, czterogwiazdkowym hotelu można przenocować za około 500 – 600 zł. Przykładem może być Hotel San Ranieri przy   Via Filippo Mazzei, znajdujący się na szczycie turystycznych rankingów. Podobną cenę i standard oferują np. Bologna Hotel Pisa czy Hotel Alessandro della Spina.

Ceny hosteli wahają się w granicach od 40 do 130 zł, choć większość pozostaje na poziomie 70 – 80 zł za dobę. Można tu wymienić np. Hostel Pisa Tower oferujący sześciu lub dwuosobowe pokoje z łazienką. Goście mogą korzystać ze wspólnej kuchni, telewizji oraz bezprzewodowego Internetu. Inne polecane obiekty tego typu to: Hostel Station-Airport Pisa czy Walking Street Hostel Pisa.

Popularne miasta: