Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Piza – zabytki, atrakcje, wycieczki i noclegi

Zabytki
Najznamienitsze zabytki Pizy mieszczą się na placu Campo dei Miracoli, czyli na „Polu Cudów”. To właśnie tutaj można podziwiać monumentalną Katedrę, słynną Krzywą Wieżę i Baptysterium. Cały kompleks architektoniczny utrzymany jest w stylu romańskim, pochodzi bowiem z okresu wczesnego średniowiecza (przełom XI i XII wieku). Krzywa Wieża została pierwotnie wzniesiona jako katedralna dzwonnica i już w trakcie budowy zaczęła się odchylać od pionu. W kolejnych stuleciach proces ten postępował, aż w 1990 roku podjęto decyzję o zamknięciu budowli dla turystów. Na szczęście od 2001 roku znowu można bez przeszkód podziwiać ten wspaniały zabytek. Cały romański zespół zabudowań wieńczy średniowieczna nekropolia, położona nieopodal katedry.

Ciekawe miejsca
Spośród historycznych miejsc Pizy warto odwiedzić również gotycki Kościół Santa Maria della Spina nad brzegiem rzeki Arno oraz kilka wartościowych muzeów. Bogate zbiory toskańskiej rzeźby i malarstwa mieszczą się w Muzeum Narodowym im. Świętego Mateusza, natomiast eksponaty z katedry i baptysterium w Museo dell'Opera del Duomo.  

Atrakcje turystyczne
Do atrakcji turystycznych Pizy należy z pewnością rozbudowana oferta wypoczynkowo-rozrywkowa miasta. Miłośnicy długich spacerów w malowniczej scenerii z pewnością spędzą dużo czasu na nadrzecznych bulwarach Fiume Arno. Amatorzy nocnego życia znajdą tu wiele ciekawych klubów i uroczych kawiarenek, zaś osoby stęsknione błogiego lenistwa na plaży mogą odwiedzić pobliskie plaże w miejscowościach Marina di Piaza i Tirrenia.  

Wycieczki
Biura podróży najczęściej organizują wycieczki objazdowe po Italii, w których Piza jest jednym z punktów programu. W standardowym pakiecie słynnych włoskich perełek oprócz miasta Krzywej Wieży najczęściej znajdują się Wenecja, Florencja, Rzym i Neapol. Tygodniowy wyjazd kosztuje około 1300 zł od osoby. W cenie znajdują się transport, noclegi, śniadania i opieka pilota. Można jednak zaplanować wycieczkę na własną rękę, najszybszą opcją dotarcia do Pizy jest przelot samolotem, w okolicy znajduje się bowiem duże międzynarodowe lotnisko.

Hotele i noclegi
Piza posiada bogatą ofertę noclegową, w mieście zlokalizowanych jest bowiem ponad 150 obiektów tego typu. Można tu znaleźć zarówno tanie hostele, średniej klasy hotele i pensjonaty, jak i luksusowe hotele. Ceny wahają się od 40 do ponad 1000 zł – wszystko zależy od lokalizacji i  standardu noclegu.

Popularne miasta: