Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Palermo – zabytki, atrakcje, wycieczki i noclegi

Zabytki
Palermo jest sycylijskim miastem o wielowiekowej tradycji. Odnajdziemy tu zatem zabytki antyczne, jak fragmenty rzymskich murów czy punicką nekropolię. Bez wątpienia dumą Palermo jest wspaniała architektura sakralna, z okazałą katedrą na czele. Budowla ta zmieniała się w ciągu kilka stuleci, dlatego obecnie ma charakter eklektyczny – od stylu romańskiego, aż po rozwiązania osiemnastowieczne. Co istotne, w katedrze mieszczą się groby królewskie. Wśród świątyń na uwagę zasługują również przykłady architektury romańskiej (np. San Cataldo), gotyckiej (S. Agostino), renesansowej (S. Maria  dei Miracoli) i barokowej (S. Matteo).

Jednym z najciekawszych zabytków Palermo jest Pałac Normanów pochodzący z IX wieku, gdzie mieści się Capella Palatina – przykład syntezy sztuki bizantyjskiej i arabskiej. Ponadto warto zobaczyć również inne pałace, np. Chiaromonte czy Marchesi.

Atrakcje turystyczne
Do atrakcji turystycznych Palermo należą nie tylko zabytki, ale również wspaniałe, nadmorskie widoki, dobra kuchnia i wyjątkowy klimat. Można tu spróbować pysznych ryb, owoców morza, a także włoskiej pizzy. Wśród bardzo interesujących miejsc Palermo warto odwiedzić Teatro Massimo – jeden z pięciu najwyższych teatrów w Europie.

Wycieczki
W obrębie ofert biur podróży trudno znaleźć taką, która koncentruje się na pobycie i zwiedzaniu samego Palermo. Najczęściej miasto to ujęte jest w programie objazdowej wycieczki po całych Włoszech lub Sycylii. W tym wypadku siedmiodniowa wycieczka tego typu to koszt około 2700 zł.

Można zorganizować wyjazd we własnym zakresie, ale koszty raczej nie będą niższe. Palermo posiada lotnisko oddalone 35 km na zachód od centrum miasta. Połączenia lotnicze obsługują tu między innymi tanie linie Ryanair. Przelot z Polski LOT-em należy raczej do drogich – około 2400 zł (z Krakowa liniami LOT); tańsze są rejsy z Lufthansą – około 600 zł.

Hotele i noclegi
Palermo posiada świetną bazę hotelową – w  mieście znajduje się kilkaset hoteli oferujących noclegi w komfortowych warunkach. Ceny są oczywiście zróżnicowane, uzależnione od maki i standardu hotelu. Koszty mieszczą się w przedziale od stu kilkudziesięciu zł do ponad 1000 zł za dobę.
 

Popularne miasta: