Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Hotele i noclegi w Palermo

W Palermo, stolicy Sycylii, mieści się kilkaset hoteli, pensjonatów i innych miejsc noclegowych. Miejsce w pensjonacie średniej klasy można znaleźć już od 170 zł za dobę. Takie ceny oferuje np. bardzo dobre oceniany przez turystów Bquadro B&B, znajdujący się nieopodal placu Piazza Castelnuovo i posiada efektowny taras z widokiem na malowniczą panoramę miasta.

Większość pensjonatów oferuje jednak noclegi w nieco wyższych cenach – około 300 zł. W rankingach wysokie noty zyskuje np. La Terrazza sul Centro, zlokalizowany 50 metrów od kościoła Santa Maria dell'Ammiraglio. Goście mogą przygotowywać tu posiłki we własnym zakresie, ponieważ obiekt oferuje wspólną kuchnię. Podobny standard znajdziemy w Residenza Wagner w samym centrum Palermo czy w apartamentach Palazzo Gallo.

Ceny hoteli wahają się w granicach od 370 do 1600 zł za noc. W dolnej granicy lokuje się Artemisia Palace Hotel, cieszący się ogromną popularnością wśród przyjezdnych. Do najdroższych hoteli należy natomiast Massimo Plaza Hotel przy Via Maqueda.

Jeśli chodzi o tanie noclegi, najwięcej do zaoferowania mają oczywiście hostele. Koszty doby w tego typu obiektach kształtują się średnio na poziomie 75 zł (np. Jonathan House Hostel, Rent Room Palermo Centro), choć można znaleźć jeszcze tańsze opcje, nawet od 30 zł. Taką niską cenę znajdziemy w On The Way Hostel, zaledwie 500 metrów od dworca głównego. Pokoje są z balkonem, łazienki wspólne, ponadto zaś do dyspozycji gości jest wspólny salon.

Popularne miasta: