Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Tanie loty do Mińska

Lotnisko
W Mińsku znajdują się dwa międzynarodowe porty lotnicze: Mińsk-1 i Mińsk-2. Ten drugi jest usytuowany około 42 km na wschód od centrum miasta. Rocznie obsługuje się tu ponad 2 miliony pasażerów, a lotnisko stanowi główny węzeł komunikacyjny dla narodowych białoruskich linii Belavia.

Mińsk-1 Airport to lotnisko starsze, które do 1982 roku było jedynym portem w Mińsku. Obecnie planuje się jego zamknięcie, ale nadal działa ono w godzinach od 6 do 17. Obsługuje głównie rejsy w kierunkach: Moskwa, Kijów, Królewiec, Witebsk, Gomel i Mohylew.

Tanie loty i bilety
Z Warszawy do Mińska odbywają się bezpośrednie loty liniami LOT. Rejs kosztuje około 500 zł i trwa godzinę i 15 minut. Innymi przewoźnikami obsługującymi tę trasę są między innymi Belavia, UIA czy Air Baltic. Linie te oferują rejsy z przesiadkami, których ceny wahają się w granicach od 600 do 1000 zł.

Połączenia z Polski
Loty z przesiadkami do Mińska organizowane są z różnych miast Polski, np. z Krakowa, Gdańska, Rzeszowa, Katowic, Poznania czy z Wrocławia.

Popularne miasta: