Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Mińsk – zabytki, atrakcje, wycieczki i noclegi

Zabytki
Mińsk, niegdyś miasto należące do Rzeczpospolitej Obojga Narodów, podczas II wojny światowej został niemal doszczętnie zniszczony. Jest to trzecie po Warszawie i Berlinie europejskie miasto, które posiada tak tragiczną historię. Obecnie zabytki Mińska są w większości zrekonstruowane. Mimo to warto zobaczyć Stare Miasto, na którym znajdziemy między innymi sobór świętego Ducha z XVII wieku, ponadto na Placu Wolności mieści się odrestaurowany klasztor bernardynek i dom, w którym mieszkał Stanisław Moniuszko. Zachowały się także miński Ratusz i katolicka Katedra Najświętszej Dziewicy Marii.

Atrakcje turystyczne
Wiele ciekawych atrakcji możemy znaleźć w lokalnych muzeach, jak Muzeum Sztuk Pięknych, Muzeum Historii i Kultury Białorusi czy Muzeum Walentego Wańkowicza. Przyjemnością będzie również wizyta w jednym z licznych teatrów, do czołówki należą Wielka Opera i Balet im. Jana Kupały czy Teatr Dramatyczny im. M. Gorkiego.

Ciekawe miejsca
Współczesne centrum Mińska stanowi Plac Październikowy z ogromnym Pałacem Republiki. Przy Placu Niepodległości mieszczą się natomiast Dom Rządu, Białoruski Uniwersytet Państwowy oraz katolicki „Czerwony Kościół” z początku XX wieku. Mińsk słynie zaś przede wszystkim z malowniczych parków i terenów zielonych, jak np. Park im. Gorkiego.

W pobliżu Mińska znajdują się Kuropaty – miejsce, gdzie w czasie stalinowskiego terroru zamordowano wielu mieszkańców miasta (w tym Polaków).

Wycieczki
Jeśli chodzi o oferty wycieczek biur podróży i touroperatorów, Mińsk stanowi najczęściej jeden z punktów całego objazdu po dawnych kresach Rzeczpospolitej. Tygodniowa wycieczka tego typu to koszt od 1700 do 1900 zł. Cena obejmuje transport autokarem, zakwaterowanie na objeździe oraz podstawowe wyżywienie. Do całości trzeba doliczyć koszty wstępów do muzeów i usługi przewodnika.

Hotele i noclegi
Ceny za nocleg w hotelu w Mińsku wahają się w granicach od 100 do 250 zł. Wśród polecanych obiektów można wymienić SutkiMinsk Apartment Centre, Voyage Hotel czy Belarus Hotel. Pokoje są schludne, dobrze urządzone i wyposażone w łazienkę. Dodatkowo często można skorzystać z basenu, sauny lub centrum fitness.

Ceny za dobę w hostelach oscylują w granicach od 40 do 100 zł za noc. Polecane są np. Revolucion Hostel, Vayskovy Hostel czy In Tower Hostel.

Popularne miasta: