Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Hotele i noclegi na Minorce

Minorka co prawda cieszy się zdecydowanie mniejszą popularnością wśród turystów niż sąsiednie wyspy należące do archipelagu Balearów, ale posiada świetne zaplecze turystyczne. Mieszczą się tu setki hoteli, pensjonatów, apartamentów i prywatnych willi. Do często odwiedzanych miejscowości należą oczywiście dwa największe miasta wyspy: Mahon i Ciutadella de Menorca, a także Cala en Blanes czy Cala Blanca.

W mieście Ciutadella średnie ceny za nocleg w hotelu wahają się w granicach od 250 do 800 zł. W górnej granicy tego przedziału mieszczą się takie obiekty, jak np. Hotel Can Faustino czy Hotel Rural Morvedra Nou; w dolnej granicy oscylują Vista Playa II, Hotel Balear lub Hotel Menorca Patricia. Cena zależna jest od usytuowania i standardu, najdroższe jest wynajęcie pokoju w centrum miasta, ponadto koszty podnoszą obecność basenu w hotelu czy wyspożenie pokoju.

Tanie noclegi
Na najtańsze noclegi możemy oczywiście liczyć w hostelach oraz na kwaterach prywatnych. Ceny wahają się od 35 do ponad 100 zł za noc. Wśród polecanych obiektów na Minorce można wymienić Alberg Juvenil Sa Vinyeta, Hostal Mal Brava czy Apartamentos Roc Lago Park. Hostele często zlokalizowane są w okolicach plaży, pokoje dwu lub wieloosobowe posiadają łazienkę, dostęp do Internetu czy telewizję.

Popularne miasta: