Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wycieczki na Maderę

Wczasy

Madera jest określana mianem „wiecznie zielonej wyspy” lub też „wiecznie zielonym ogrodem Europy”. Bogata roślinność, tereny górzyste i łagodny klimat sprawiają, że wielu turystów odwiedza to miejsce nie tylko latem, ale także poza sezonem wakacyjnym. Warto wybrać jedną z ofert biur podróży i wykupić wczasy na Maderze. Najczęściej możemy zarezerwować wycieczkę do Funchal, Machico, Caniçal lub Caniço. Ich koszt to przeważnie ok. 4 tys. zł (7 dni/os.). Jeśli jednak zdecydujemy się na wczasy last minute, to za 7-dniowy pobyt na Maderze zapłacimy 2,5-3 tys. zł. Tańszym rozwiązaniem będzie wykupienie wycieczki last minute do miejscowości Garajau – 1, 5 tys. zł (7dni/os.).

Wycieczki

Wiele biur podróży organizuje wycieczki objazdowe po wyspie. Warto skorzystać z tej okazji i zobaczyć najpiękniejsze zakątki Madery. Z kolei zwiedzanie wyspy w mniejszym gronie znajomych ułatwi nam komunikacja miejska. Można wynająć samochód lub skuter, zdecydować się na podróż autobusem bądź taksówką. Dużą atrakcją dla turystów jest jazda wiklinowymi saniami, którymi kierują dwie osoby. Warto także udać się na pobliską wyspę Porto Santo, która jest częścią archipelagu Madery. W tym celu musimy skorzystać z promu. Wyspa ta słynie przede wszystkim z piaszczystej plaży.

Plaże

Plaże na wyspie są w większości kamieniste. Najsłynniejsze z nich to plaże w Furchal – Lido, Berreirinha, Ponta Gorda – oraz w najbliższej okolicy tego miasta, na przykład Praia Formosa, Praia dos Namorados czy Praia Nova. Jedna z nielicznych piaszczystych plaż znajduje się w Machico. Z kolei Porto Monia przyciąga fanów naturalnych basenów wulkanicznych. Piaszczysta plaża jest za to jednym z atutów wyspy Porto Santo.

Popularne miasta: