Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Madera - zabytki i atrakcje

Zabytki

Większość z zabytków znajduje się w stolicy wyspy, czyli mieście Funchal. Zwiedzimy tam m.in. Teatr Miejski, Pałac Biskupów, katedrę Se, kościół Santo Catarina, Pałac św. Wawrzyńca, Twierdzę Pico, Muzeum Sztuki Współczesnej, Ogród Botaniczny, Muzeum Historii Naturalnej oraz Muzeum Zabawek. Warto udać się również do innych miasteczek na wyspie, na przykład do Caniçal, gdzie zwiedzimy Muzeum Wielorybnictwa lub do Machico, gdzie znajduje się m.in. kaplica Nosso Senhor dos Milagres.

Atrakcje turystyczne

Fanów piłki nożnej na pewno ucieszy wizyta w Muzeum Cristiano Ronaldo, piłkarza Realu Madryt. Z kolei wielbiciele wina powinni udać się do winiarni The Old Blandy Wine Lodge. Jeśli wybieramy się na wakacje z dziećmi, dobrym pomysłem będzie wycieczka do Ponto Moniz, gdzie znajduje się Centrum Nauki i Życia, w którym zobaczymy ciekawe wystawy naukowe. Z kolei klimatyczne uliczki w Funchal są znakomitym miejscem na wieczorny spacer po wyspie.

Madera to miejsce wielu festiwali i imprez kulturalnych. We wrześniu odbywa się Święto Wina, z kolei w czerwcu mieszkańcy bawią się podczas Festiwalu Atlantyku. Dużym zainteresowaniem cieszą się także Funchal Jazz Festival w lipcu oraz Festiwal Kwiatów w maju.

Madera to także raj dla miłośników sportu. Na wyspie dużą popularnością cieszy się nurkowanie, golf, a także surfing i żeglarstwo. Warto zatem skorzystać z okazji i spróbować swoich sił w jednej z tych dziedzin sportowych.

Popularne miasta: