Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wycieczki do Lwowa

Wycieczkę do Lwowa można z powodzeniem zorganizować we własnym zakresie. Miasto to jest zlokalizowane zaledwie 70 km od polskiej granicy, do wyboru mamy dojazd samochodem, autokarem (przejście w Medyce), pociągiem lub podróż samolotem. Możemy skorzystać z bezpośredniego połączenia kolejowego np. z Warszawy, Krakowa lub Wrocławia za około 200 zł. Z Warszawy do Lwowa odbywają się również bezpośrednie loty, obsługiwane przez LOT (w cenie około 700 zł).

Lwów przez kilka wieków był związany z historią Polski, do II wojny światowej znajdował się bowiem na terytorium Rzeczpospolitej. W przeszłości było to miasto wieloetniczne, czego ślady można dostrzec do dnia dzisiejszego. Znajdziemy tu wspaniałe katedry kilku obrządków: Katedrę Łacińską, Katedrę Ormiańską oraz Sobór świętego Jura – wszystkie są zabytkami najwyższej klasy. Co więcej, koniecznie trzeba odwiedzić Stare Miasto – Rynek, Ratusz, a także wzgórze Wysoki Zamek oraz Podzamcze wpisane na listę UNESCO. Każdy Polak z pewnością nie pominie również Cmentarza Orląt Lwowskich.

Wycieczki organizowane przez biura podróży dysponują rozbudowaną ofertą – można skorzystać tylko ze zwiedzania samego Lwowa lub z opcji wycieczki łączącej objazd po kilku ukraińskich miastach, np., Lwów i Krzemieniec lub Lwów i Kijów. Kilkudniowy wyjazd kosztuje zwykle od 700 do 1000 zł. W cenę wliczony jest przejazd, zakwaterowanie i podstawowe wyżywienie.

Popularne miasta: