Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Heraklion – zabytki, atrakcje i wycieczki

Zabytki
Największą kolekcją zabytków Heraklionu dysponuje Muzeum Archeologiczne. Są to obiekty sztuki antycznej – ruiny licznych pałaców, budowli sakralnych i nekropolii. Bogata ekspozycja  obejmuje okres od neolitu do czasów rzymskich. Znajdziemy tu wspaniałe freski z epok minojskiej i mykeńskiej.

Ponadto w mieście znajdują się Muzeum Historyczne i Muzeum Ikon, posiadające w swoich zbiorach obrazy samego El Greco (warto pamiętać, że wybitny malarz pochodził właśnie z Heraklionu). Dumą metropolii są także zabytki pochodzące z okresu średniowiecza i czasów panowania Turków. Są to wenecka forteca Rocca al Mare oraz siedemnastowieczna Fontanna Marosini. 

Atrakcje turystyczne
Heraklion jest stolicą Krety, jej gospodarczym, administracyjnym i kulturalnym centrum. Z tego powodu warto odwiedzić to miasto, niewątpliwie tętni ono bowiem życiem, a jego urok to nie tylko ślady odległej przeszłości, ale również świetne restauracje, kluby i dyskoteki. Wieczorami warto pospacerować po starym porcie weneckim czy weneckich murach obronnych. Ponadto w okolicy znajduje się słynny Pałac w Knossos.

Wycieczki
Heraklion można zwiedzać samodzielnie lub podczas wycieczek organizowanych przez biura podróży. W tym drugim wypadku najlepiej skorzystać z opcji objazdu po Krecie lub nawet po całej Grecji. Średnia cena takiego tygodniowego wyjazdu z przelotem i noclegami to około 2500 zł, podobnie kształtują się ceny wczasów w regionie Heraklion.

Popularne miasta: