Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Tanie loty do Dohy

Lotniska    
W okolicy miasta Doha mieszczą się dwa duże międzynarodowe porty lotnicze: Doha International Airport oraz Hamad International Airport. Pierwsze z nich do 2014 roku było jedynym lotniskiem w Katarze; rocznie obsługiwało ponad 9 milionów ludzi, a ponadto stanowiło najważniejszy węzeł dla katarskich linii lotniczych Qatar Airport. Nowe lotnisko mieści się nieco dalej od stolicy Kataru (16 km od centrum miasta), a docelowo ma odprawiać 50 milionów pasażerów w ciągu roku. Nadal jednak lotnisko Doha pozostaje głównym portem dla linii katarskich.

Tanie loty i bilety
Z Polski do miasta Doha odbywają się bezpośrednie loty z Warszawy obsługiwane przez linie Qatar Airways. Czas lotu wynosi średnio 5 godzin i 45 minut, a ceny oscylują w granicach 1800 zł za rejs. Ponadto loty do Dohy obsługuje ponad 20 europejskich linii lotniczych (np. SAS, Lufhansa, British Airways, LOT), przy czym musimy się liczyć z przesiadką (np. w Turcji).

Połączenia z Polski
Loty z przesiadkami do Dohy odbywają się również z Krakowa (czas lotu to średnio 7 godzin i 35 minut). Inne miasta wylotu to Gdańsk, Poznań, Katowice, Wrocław, Szczecin, Rzeszów i Łódź. Ceny rejsów są już jednak wyższe – zaczynają się od ponad 2000 zł.

Popularne miasta: