Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Doha – zabytki, atrakcje i wycieczki

Zabytki
Jednym z najstarszych miejsc w stolicy Kataru jest kilkusetletni Targ Wagif, na którym sto lat temu Beduini handlowali wielbłądami i owocami, a poławiacze pereł sprzedawali swoje skarby. Obecny wygląd bazaru stanowi wierną rekonstrukcję tego sprzed wieku. Ponadto w mieście Doha możemy obejrzeć Barzan Tower, dziewiętnastowieczną wieżę obronną, wykorzystywaną w przeszłości także do obserwacji astronomicznych.

Każdy, kto odwiedza Dohę, powinien koniecznie zobaczyć olbrzymie Muzeum Sztuki Islamu, w którym zgromadzono kolekcję eksponatów z całego muzułmańskiego świata (również z takich zakątków, jak Hiszpania czy Indie wschodnie). Zabytki pochodzą z okresu pomiędzy VII a XIX wiekiem. Obiekt mieści się na specjalnie utworzonej do tego celu wyspie, by wyraziście odróżniać się od pozostałej przestrzeni miasta.

Ciekawe miejsca
Obecne oblicze Dohy emanuje nowoczesnością i przepychem. Możemy tu podziwiać najzamożniejszą dzielnicę w kształcie perły, ulokowaną na sztucznej wyspie. Najnowocześniejszy rejon miasta to West Bay District, dzielnica olbrzymich drapaczy chmur, jak Al Fardan Towers, Doha Media Center, Palm Towers.

Koniecznie trzeba również zobaczyć park Aspire z widokiem na Stadion Khalifa. Na powierzchni liczącej 88 hektarów można urządzić sobie piknik, odpoczywać w otoczeniu fontann, placów zabaw. Szczególnie wieczorem rozciąga się stąd malowniczy widok na oświetlony, oryginalny wieżowiec Aspire Tower.

Atrakcje turystyczne
Do miejscowych atrakcji należą również wyścigi konne – Qatar Racing & Equestrian Club. Niezapomnianych wrażeń dostarcza także spacer nadmorską promenadą w dzielnicy Corniche oraz zakupy w Villagio Shopping Mall (nazywanym katarską Wenecją).

Wycieczki
Wycieczkę do stolicy Kataru można zorganizować we własnym zakresie. Z Warszawy do Dohy odbywają się bezpośrednie loty z liniami Qatar Airways. Cena za rejs to około 1800 zł. Koszty pobytu i wyżywienia na miejscu są wysokie – nocleg w czterogwiazdkowym hotelu kosztuje średnio 600 zł.

Biura podróży oferują wycieczki do Dohy najczęściej w ramach bardziej rozbudowanego objazdu, obejmującego miasta kilku krajów, np. Doha, Dubaj, Abu Dabi. Cena tygodniowego wyjazdu to od 6000 do 8000 zł.

Popularne miasta: