Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Cork - zabytki, atrakcje, wycieczki i noclegi

Zabytki

Cork to doskonałe miejsce na wakacyjny wypoczynek, jak i świetna baza wypadowa do zwiedzania pozostałych regionów Irlandii. Wśród zabytków, które koniecznie trzeba zobaczyć, należy wymienić katedrę św. Findbara, kościół św. Anny z wieżą kościelną Shandon,  dzwonnicę Red Abbey oraz twierdzę Elizabeth Fort z XVI w.  Turyści chętnie zwiedzają także Butter Museum, wojskowe koszary Collins Barracks oraz Cork Public Museum. Warto również udać się do żydowskiej synagogi przy South Terrace, a także zwiedzić Ratusz.

Atrakcje, ciekawe miejsce

Wielu turystów odwiedza najstarszy browar w Cork, czyli Beamish and Crawford. Wielbiciele sztuki na pewno chętnie udadzą się do Crawford Art Gallery, gdzie można podziwiać zarówno wystawy czasowe, jak i stałe ekspozycje. Warto wybrać się do The Old English Market, gdzie znajdziemy lokalne przysmaki. Panów z kolei powinna zainteresować wizyta w The Gateway Bar, najstarszym pubie w tej okolicy. Most św. Patryka zachęcą natomiast do wieczornych spacerów.

Wycieczki

Będąc w Cork warto udać się do oddalonego od miasta o 10 km średniowiecznego zamku w Blarney. Jest to popularne wśród turystów miejsce. Znajduje się tam również słynny Kamień Elokwencji. Niedaleko od Cork znajdują się także piaszczyste plaże, najsłynniejsze z nich to Old Head of Kinsale oraz plaża w Clonakilty. Dojazd do tej części wybrzeża zajmuje ok. 40 min. Jeśli chodzi o organizację wczasów w Cork, to biura podróży nie mają nam zbyt wiele do zaoferowania. Możemy wybrać wycieczkę objazdową po Irlandii, w trakcie której zwiedzimy również Cork. Tego typu podróż kosztuje ok. 3, 5 tys. zł (8 dni). Dzieci mogą zwiedzić Cork podczas kursu językowego. Wiele szkół oferuje wakacyjne turnusy językowe, które są połączone ze zwiedzaniem miasta. Niestety, koszt 14-dniowego kursu wynosi nawet ok. 5, 5 tys. zł. Jeśli zdecydujemy się na samodzielną organizację wycieczki, najlepszym środkiem transportu będzie oczywiście samolot. Loty do Cork oferuje linia lotnicza Ryanair – obecnie możemy zarezerwować lot na trasie Gdańsk-Cork lub Wrocław-Cork.

Hotele, hostele

Cork nie posiada tak bogatej bazy noclegowej jak Dublin, mimo wszystko każdy znajdzie odpowiednie dla siebie lokum. Jeśli chodzi o hostele, turyści często decydują się na pobyt w Sheilas Tourist Hostel lub Kinlay House Hostel, w których za pokój dwuosobowy zapłacimy 200 zł (doba). Wśród obiektów o średnim standardzie, prym wiedzie Commons Inn – ok. 300 zł (2os./doba). Jeśli chodzi o hotele o wysokim standardzie, warto zwrócić uwagę na The River Lee Hotel (500 zł/2os./doba). Najlepszym hotelem w Cork jest Hayfield Manor Hotel, w którym za noc zapłacimy 700 zł (2os.).

Popularne miasta: