Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Hotele i noclegi na Balearach

Najbardziej rozbudowaną bazę noclegową na Balearach posiadają największe wyspy archipelagu: Majorka, Minorka i Ibiza. Na Majorce największymi miejscowościami turystycznymi są Palma de Mallorca, ale także El Arenal, Can Pastilla czy Playa de Palma. W hotelu przenocujemy tu za średnio od 200 do 600 zł. Wśród najbardziej polecanych obiektów znajdują się Isla Mallorca & Spa, HM Jaime III, Abelux czy Hotel Costa Azul w stolicy wyspy.

Porównywalne ceny noclegów w hotelach spotkamy na Ibizie i Minorce. Najbardziej popularne kurorty tej ostatniej to Mahod, Ciutadella de Menorca czy Cala en Blanes. Poleca się tu hotele Hotel Can Faustino, Hotel Rural Morvedra Nou, a także Vista Playa II lub Hotel Balear. Na Ibizie rekordy popularności biją takie miejscowości, jak stolica Eivissa, San Antonio, Santa Eularia des Riu, Playa d’en. Warto tu przenocować w jednym z wielu hoteli apartamentowych, jak Apartamentos Lido, Apartamentos Poseidon czy Apartamentos Llobet (w stolicy).

Tanie noclegi
Na Balearach znajdziemy również tanie noclegi, czyli hostele i pensjonaty B&B. Doba w tego typu obiekcie kosztuje od kilkudziesięciu do 200 zł. Wszystko zależy od standardu i wybranej opcji (czy wynajmiemy jedynie łóżko, czy cały pokój). W stolicy Majorki poleca się np. Refugi Port Roma i Hostal Nadal. Na Ibizie dużą popularnością cieszą się zaś przykład Hostal Central w Santa Eularia lub Bossa Park Hotel w Playa d’en Bossa.

Popularne miasta: