Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Baleary – zabytki, atrakcje i wycieczki

Zabytki
Najcenniejsze zabytki na Balearach znajdziemy w stolicy archipelagu, Palma de Mallorca, na Majorce. Mieści się tu monumentalna gotycka katedra La Seu, a także pałac dawnych władców Palau de Almudaina. W miasteczku Valdemossa na Majorce możemy z kolei podziwiać malownicze górskie klasztory.

Na Minorce zachwycą nas megalityczne budowle z epoki brązu: taule, talajoty i navety. Ciutadella de Menorca to miasto średniowiecznych pałaców i kościołów, a w Mahon będziemy podziwiać wieżę La Mola. W stolicy Ibizy warto natomiast zwiedzić średniowieczne fortyfikacje tej metropolii.

Ciekawe miejsca
Wśród najciekawszych miejsc na Balearach trzeba wymienić Smocze Jaskinie na Majorce. W Porto Cristo znajdują się bowiem Coves des Hams i Coves del Drac, wewnątrz których rysuje się urocze jezioro Martel. Na Minorce warto wybrać się na najwyższy szczyt El Toro oraz na północny cypel wyspy Cap de Cavalleria. Osobliwością Ibizy jest natomiast naturalny park solny Ses Salines na południu wyspy.

Atrakcje turystyczne
Główną atrakcją turystyczną Balearów są jednak wspaniałe warunki do wypoczynku: piękne plaże, turkusowe morze i wspaniała egzotyczna roślinność. Na Majorce zachwyci nas zatoka Sao Calobra, na Minorce możemy przespacerować się dookoła wyspy wzdłuż szlaku Cami de Cavalls, z Ibizy zaś popłynąć statkiem na pobliską Formenterę.

Baleary spodobają się również miłośnikom szalonych imprez. Królową clubbingu jest bowiem Ibiza, wyspa najsłynniejszych lokali z muzyką elektroniczną. W poszukiwaniu mocnych wrażeń szczególnie warto odwiedzić miasto San Antonio.

Wycieczki
Wycieczki na Baleary nie należą do najtańszych. Wyspy cieszą się ogromną popularnością wśród turystów, słyną ze wspaniałych walorów przyrodniczych i niezwykłego klimatu. Tydzień na Minorce organizowany przez biuro podróży to koszt od 2100 do 3000 zł. Największymi kurortami tej wyspy są Punta Prima, Cala'n Porter czy Son Xoriguer. Podobne ceny znajdziemy na pozostałych dużych wyspach archipelagu.

Popularne miasta: