Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Zakynthos – zabytki, atrakcje i wycieczki

Zabytki
Najwięcej zabytków na Zakintosie znajduje się w stolicy wyspy, mieście Zente (Zakintos). Historyczne centrum metropolii, czyli Solomos Square, to miejsce skupiające najcenniejsze obiekty takie, jak Muzeum Bizantyjskie, kościół świętego Mikołaja i Biblioteka. Świątynia Agios Nikolaos tou Molou to budowla w stylu bizantyjskim pochodząca z XVII wieku. Z kolei w gmachu Biblioteki można obejrzeć zdjęcia Zakintosu sprzed wielkiego trzęsienia ziemi, które nawiedziło wyspę w 1953 roku.

Ponadto w stolicy wyspy mieszczą się historyczne zabudowania, jak np. rezydencja Alexandra Roma, wzniesiona w 1660 roku. W okolicy miasta znajdują się również ruiny zamku na wzgórzu Bohali.

Ciekawe miejsca
Do najciekawszych miejsc na Zakintosie należą malownicze zakątki takie, jak np. Błękitne Groty – skalne jaskinie na przylądku Skinari, zatoki: Laganas i Xigia lub Zatoka Wraku ze szczątkami statku. Wśród często odwiedzanych miejsc znajduje się półwysep Keri z rajskim klifowym wybrzeżem oraz Marathonisi, czyli bezludna wyspa zwana „wyspą żółwi”.

Atrakcje turystyczne
Atrakcje turystyczne Zakintosu to również piękne, przestronne plaże. Wśród nich znajduje się np. plaża Gerakas, miejsce wylęgu żółwi Caretta Caretta lub plaża Limni Keriou z latarnią morską na półwyspie Keri.

Wycieczki
Jeśli chodzi o wycieczki na Zakintos organizowane przez biura podróży, tydzień na wyspie można spędzić za kwotę mieszczącą się w przedziale od 1400 do 1700 zł. Dwutygodniowy wyjazd kosztuje około 1650 – 2300 zł. W cenie zwykle znajdują się przelot, transfer z lotniska oraz noclegi. Dodatkowo trzeba zapłacić za wycieczki fakultatywne, a czasami także za wyżywienie. Do najpopularniejszych miejscowości turystycznych na wyspie należą Kalamaki, Argassi, Tsilivi czy Alykanas.

Popularne miasta: