Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Seul – zabytki, atrakcje, wycieczki i noclegi

Zabytki
Dzieje Seulu  sięgają XVIII wieku p. n. e., jest to zatem miasto o imponującym dziedzictwie historycznym i kulturowym. Najwięcej zabytków pochodzi z okresu dynastii Joseon, która panowała od XIV do XX stulecia. Władcy ci pozostawili po sobie Pięć Wielkich Pałaców; najbardziej okazałym z nich jest Pałac Changdeokgung, zwany inaczej Pałacem Kwitnącej Cnoty z XV wieku. Pozostałe pałace to Gyeongbokgung (Pałac Wielce Błogosławiony przez Niebo), Changgyeonggung, Gyeonghuigung (Pałac Najjaśniejszej Harmonii, Pałac Zachodni) oraz Deoksugung.

Oprócz cesarskich pałaców w Seulu można również podziwiać wspaniałe kompleksy ogrodowe i zabytkowe bramy miejskie, np. brama Honginjimu (inaczej Dongdaemun). Obiektami o dużej wartości historycznej są również czternastowieczna konfucjańska świątynia Jongmyo oraz grobowce królewskie.

Ciekawe miejsca
Ciekawymi miejscami Seulu są galerie sztuki i muzea, np. Muzeum Narodowe i Muzeum Sztuki Samsung. Warto też odwiedzić Dom Koreański, w którym oprócz oryginalnej koreańskiej architektury będziemy mieli okazję spróbować potraw przygotowywanych wedle wielowiekowych receptur.

Atrakcje turystyczne
Wśród innych atrakcji miasta należy wymienić wyjazd na wieżę Seul Tower (o wysokości 236 m). Można z niej obserwować malowniczą panoramę całej metropolii, której dominantę stanowią olbrzymie, nowoczesne drapacze chmur. Interesujących wrażeń dostarcza również coroczna majowa Procesja Lampionów z okazji urodzin Buddy.

Wycieczki
Do Seulu można się udać na własną rękę lub skorzystać z opcji wycieczek organizowanych przez biura podróży. Z Polski nie ma bezpośrednich lotów do Korei Południowej, połączenia z przesiadkami z Warszawy oferują np. linie Qatar Airways, Finnair czy Turkish Airlines. Ceny lotów zaczynają się od 1624 zł. Lotnisko Seul-Incheon mieści się około 50 km od centrum miasta.

Z biurem podróży można wybrać się na wycieczkę objazdową po całej Korei Południowej, między innymi po Seulu lub skorzystać z opcji wyjazdu zorganizowanego. Tygodniowy pobyt w czterogwiazdkowym hotelu z przelotem i ubezpieczeniem NW (bez wyżywienia) kosztuje około 6200 zł.

Hotele i noclegi
Przeciętna cena noclegu w hotelu w Seulu wynosi nieco ponad 400 zł. Wśród polecanych przez turystów obiektów znajdują się Oriens Hotel&Residences, Hotel Nafore czy Tria Business & Boutique Hotel. Nocleg w hostelu to wydatek rzędu 90 zł. Wysoko w rankingach znajdują się np. Seoul N Hostel lub Go Korea Dongdaemun.

Popularne miasta: