Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Pula – zabytki, atrakcje, wycieczki i noclegi

Zabytki
Pula to chorwackie miasto o wielowiekowej tradycji, która sięga czasów antycznych. Sercem metropolii jest starożytny amfiteatr cesarza Wespazjana wzniesiony w II wieku p. n. e. Należy on do największych i najlepiej zachowanych tego typu obiektów na świecie. Zbudowana z białego wapienia, majestatyczna budowla mogła pomieścić 23 tysiące widzów. Obecnie służy jako miejsce wielkich koncertów i widowisk.

Wśród innych zabytków z czasów antycznych warto zobaczyć Forum Romanum, Łuk Sergiusza z I wieku, świątynię Augusta, Bramę Herkulesa oraz Mały Teatr Rzymski. Na uwagę zasługują także obiekty architektury pochodzące z późniejszych epok: trzynastowieczny Ratusz czy piętnastowieczna Katedra Mariacka lub zamek.

Atrakcje turystyczne
Pula to nie tylko miejsce bogate w historyczne dzieła, ale także malowniczą przyrodę, zwłaszcza egzotyczne plaże. Można tu zatem wspaniale wypocząć nad brzegiem Adriatyku, popływać, opalać się lub uprawiać sporty wodne. Ponadto w Puli odbywa się coroczny Festiwal Filmów Fabularnych. Co ciekawe, dzieła filmowe prezentowane są w romantycznej scenerii - na antycznej arenie, pod gołym niebem.

Wycieczki
Do Puli można z powodzeniem wybrać się na własną rękę lub z biurem podróży. Weekendowy pobyt w tym mieście bez wyżywienia i dojazdu może nas kosztować około 300 zł. Za siedmiodniowe wakacje zapłacimy z kolei średnio 800 zł (najczęściej również bez jedzenia i transportu). Oferty all inclusive mają oczywiście odpowiednio wyższą cenę (do 2000 zł).

Hotele
Ceny noclegów w Puli należą do najdroższych na całym półwyspie Istria. Doba w ekskluzywnym hotelu może nas kosztować ponad 1000 zł. Na szczycie rankingów znajduje się Park Plaza Histria Pula, usytuowany w centrum miasta. Znacznie lepszą i częściej wybieraną opcją jest wynajem przestronnego apartamentu. Ceny tego typu noclegu wahają się w granicach 1200 zł. Do dyspozycji mamy najczęściej aneks kuchenny, balkon, patio i taras z widokiem na morze. Przykładem może być Apartaments Ribarska Koliba. Mniej opłacalny jest natomiast pobyt w hostelach, za który trzeba zapłacić średnio 200 – 300 zł (np. w Hostel Enjoy).

Popularne miasta: