Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Szczyrk mapa tras zjazdowych

Szczyrk mapa tras zjazdowych

W okresie zimowym Szczyrk kusi zróżnicowanymi trasami zjazdowymi, które zapewniają frajdę narciarzom i snowboardzistom na każdym poziomie zaawansowania (od początkujących po zawodowców). W mieście znajdują się trzy duże ośrodki, które zapewniają dogodne warunki do uprawiania sportów zimowych. Sprawdźmy, jak prezentuje się mapa tras zjazdowych w Szczyrku, czyli w samym sercu Beskidu Śląskiego.

Małe Skrzyczne i Wierch Pośredni

W rejonie Małego Skrzycznego (1211 m) i Wierchu Pośredniego (1000 m) można skorzystać z ok. 23 km tras zjazdowych. Na Wierchu Pośrednim znajdują się trzy łatwe trasy i dwa trudne odcinki oznaczone kolorem czerwonym. Na szczyt można dostać się 6-osobową kanapą. Z kolei na zboczach Małego Skrzycznego znajduje się Hala Skrzyczeńska (1000 m), przy której swój początek mają trzy łatwe trasy, dwie trudne i jedna bardzo trudna. Na polanę można wyjechać 10-osobową gondolą lub 6-osobową kanapą. Z Hali Skrzyczeńskiej można wyjechać kanapą na Zbójnicką Kopę (1205 m) lub orczykiem na Małe Skrzyczne, przy czym z obu miejsc odchodzi trasa oznaczona na niebiesko.

Mapa tras zjazdowych ze Skrzycznego

Mapa tras zjazdowych w Szczyrku obejmuje również najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego, czyli Skrzyczne (1257 m). Na szczyt można wjechać dwuetapową koleją kanapową, której stacja pośrednia znajduje się na Jaworzynie (948 m). Ze szczytu najłatwiej zjechać trasą niebieską „Ondraszek” o długości 2460 metrów. Z Jaworzyny można zjechać do doliny łatwą trasą o długości 2320 metrów. Doświadczeni narciarze mogą spróbować swoich sił na czerwonej trasie „Kaskada”, która biegnie od Skrzycznego, poprzez Jaworzynę, aż do dolnej stacji kolejki linowej. Osoby trenujące wyczynowo mają do dyspozycji trasę czarną z licencją Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS). Najtrudniejsza trasa zaczyna się na Skrzycznem, a kończy w dolinie (2801 m długości).

Trasy zjazdowe ze szczytu Beskid (Szczyrk Biła)

Jak wygląda mapa tras zjazdowych w Szczyrku Biłej? Trasy mają swój początek na szczycie Beskid, do którego można dojechać 6-osobową kanapą wyposażoną w osłonę przeciwwiatrową. Narciarze i snowboardziści mają tutaj do wyboru cztery trasy, które są oświetlone, ratrakowane i sztucznie naśnieżane przez ośrodek Beskid Sport Arena.

Trasy zjazdowe ze szczytu Beskid:

  • łatwa trasa o długości 200 m i maksymalnym nachyleniu 12%;
  • trasa niebieska o długości 1200 m i maksymalnym nachyleniu 30%, przez ok. 50 m prowadzi przez tunel;
  • trasa trudna (czerwona) o długości 1000 m i  maksymalnym nachyleniu 38%
  • trasa bardzo trudna (czarna) o długości 800 m i maksymalnym nachyleniu 45%.

Mapa tras zjazdowych w Szczyrku Biłej dostępna jest na stronie ośrodka Beskid Sport Arena: https://beskidsportarena.pl/

Pozostałe trasy zjazdowe w Szczyrku

Oprócz trzech dużych ośrodków narciarskich w Szczyrku znajduje się kilka mniejszych terenów z trasami zjazdowymi. Na Przełęczy Salmopolskiej dostępne są dwie trasy: jedna o długości 300 m z wyciągiem orczykowym i druga o długości 200 m z wyciągiem talerzykowym. Trasy są odpowiednie zarówno dla osób początkujących, jak i tych, którzy pierwsze kroki na stoku mają już za sobą. Stok jest oświetlony, a także odpowiednio przygotowany do jazdy (ratrak, sztuczne naśnieżanie). Mapa tras zjazdowych w Szczyrku nie byłaby kompletna bez wyciągów Krasnal i Skrzat, które nadają się do opanowania podstaw i do dalszej nauki jazdy na nartach.

Mapa tras zjazdowych w Szczyrku - co warto wiedzieć?

Trasy zjazdowe w Szczyrku są bardzo zróżnicowane. Dla osób początkujących (w każdym wieku) przygotowano ośle łączki i krótkie trasy o łagodnym nachyleniu. Nie brakuje tutaj ciekawych tras (jak chociażby trasa z tunelem w Szczyrku Biłej) i takich, które zapewniają wyjątkowo malowniczy widok. Mapę szczyrkowskich tras urozmaicają trasy czerwone i czarne, które dostarczają niezapomnianych wrażeń doświadczonym narciarzom i snowboardzistom. Komfortowe warunki do jazdy zapewnia dobra infrastruktura: koleje kanapowe, systemy naśnieżania, oświetlenie i ratraki. Skipassy, czyli karnety upoważniające do korzystania z wyciągów, można kupić przez internet oraz w kasach biletowych w ośrodkach.

Kup artykuł sponsorowany na tej stronie >>
Komentuj
3 + 2=