Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Zabrze - Warszawa

Odległość z Zabrza do Warszawy wynosi ok. 300 km. Podróż z Warszawy do Zabrza możemy odbyć samochodem, pociągiem lub autobusem. Najwygodniejsza jest podróż własnym samochodem. Kolej i autobus są tańsze, ale podróż jest dłuższa. Możliwy jest przelot z lotniska Katowice – Pyrzowice do Warszawy, ale bilety lotnicze są drogie.

Podróż samochodem

Najkrótsza trasa z Zabrza do Warszawy prowadzi przez Częstochowę, Piotrków Trybunalski i Tomaszów Mazowiecki. Długość tej trasy to ok. 305 km, czas przejazdu ok. 3 godzin. Trasa nie zawiera odcinków płatnych. Przebiega drogą ekspresową S1, drogą krajową nr 1 i drogą ekspresową S8.

Podróż pociągiem

Dostępne jest bezpośrednie połączenie z Zabrza do Warszawy. Obsługuje je interRegio. Podróż trwa ok. 4 godzin, cena biletu jest ponad połowę niższa, niż koszt paliwa. W razie braku bezpośredniego połączenia najlepiej jechać z przesiadką w Katowicach, skąd jest duży wybór połączeń do Warszawy.

Podróż autobusem

Chcąc dojechać autobusem z Zabrza do Warszawy należy najpierw dostać się do Katowic. Tanie połączenia Katowice  - Warszawa oferuje firma Polski Bus. Na trasie tej kursują także autobusy PKS.

Podróż samolotem

Przeloty na trasie Katowice – Warszawa obsługuje LOT. Bilet w jedną stronę (bez promocji i ofert specjalnych) to wydatek rzędu kilkuset złotych.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.

ZACZEKAJ!
Przed wejściem na stronę polub nas na facebooku
kliknij "polub tę stronę"
facebook
Często jeździsz samochodem?
nie przegap ważnych informacji drogowych i ciekawostek dla kierowców
Obserwuj nas na Facebooku - kliknij polub tę stronę
facebook Polub nas na Facebooku
Tylko u nas!
ceny paliw • informacje drogowe • ciekawostki dla kierowców
kliknij polub tę stronę: