Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Wrocław - Warszawa

Podróż samochodem

Wrocław i Warszawę dzieli dystans 340-370 kilometrów. Podróż samochodem możliwa jest kilkoma trasami, jednak każda z nich zajmie ok. 4,5 godziny jazdy przy sprzyjających warunkach. Przy średnim spalaniu 7 litrów na 100 km, koszt paliwa wyniesie 130-160 zł w jedną stronę.

Najkrótszy wariant: należy przejechać wrocławskie Śródmieście i dotrzeć do Al. Jana III Sobieskiego, następnie do ul. Wrocławskiej, która prowadzi do drogi ekspresowej S8. Jazdę drogą ekspresową należy kontynuować w kierunku wschodnim i skręcić w stronę Sycowa. Dalszy ciąg podróży to przejazd drogą wojewódzką nr 449 przez Ostrzeszów, Grabów nad Prosną i Brzeziny. W miejscowości Błaszki należy zjechać na drogę wojewódzką nr 710 do Warty, dalej drogą krajową nr 83 i za Mikołowicami zjazd w prawo na odcinek prowadzący do drogi wojewódzkiej nr 478.

Kontynuować jazdę w kierunku wschodnim do Nowej Wsi, gdzie należy zjechać na drogę wojewódzką nr 703 i kolejno na drogę krajową nr 72 przez Poddębice. W miejscowości tej powrót na drogę wojewódzką nr 703, a w Starym Gostkowie zjazd w prawo na drogę wojewódzką nr 469. Następnie zjazd na autostradę A2, która prowadzi do Warszawy.

Podróż autobusem

Na trasie Wrocław-Warszawa kursuje wielu przewoźników, którzy kilka razy dziennie oferują bezpośrednie połączenia. Są to autobusy PKS oraz prywatni przewoźnicy, tacy jak np. Polski Bus. W pierwszym przypadku podróż trwa ok. 8 godzin, w drugim może być krótsza o 1-2 godziny. Koszt podróży to od 30 zł wzwyż.

Podróż pociągiem

Wrocław i Warszawa są ze sobą skomunikowaną za pomocą transportu kolejowego. Każdego dnia kursuje kilka pociągów na tej trasie. Najszybsze połączenia ekspresowe pokonują ten odcinek w ok. 5 godzin, a składy TLK czy InterRegio – nawet 7 godzin. Przejazd na trasie Wrocław-Główny – Warszawa Centralna to koszt od kilkudziesięciu do ponad 100 zł, w zależności od typu pociągu i klasy wagonu.

Podróż samolotem

Coraz popularniejsze na trasie Wrocław-Warszawa jest korzystanie z transportu lotniczego. Polski przewoźnik LOT oferuje kilka lotów dziennie. Z Wrocławia-Strachowic do Lotniska Chopina w Warszawie dolecieć można nawet za 100-120 zł. Lot bezpośredni trwa około jednej godziny. 

Wyznaczanie trasy

A
E
B
C
D
dodaj więcej miejsc pośrednich
*Te pola są nieobowiązkowe..
Pokaż całą trasę
rozwiń >>

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.

Popularne trasy

Lotniska

Często podczas planowania urlopu zastanawiamy się, jak dojechać w dane miejsce. Planowanie trasy potrafi być wbrew pozorom nie lada wyzwaniem, szczególnie jeśli nie ma się do tego odpowiednich narzędzi, takich jak np. mapa odległości. Dzięki naszemu serwisowi – przede wszystkim przydatny okaże się tutaj kalkulator odległości – bez trudu sobie z tym poradzicie. Plan podróży można stworzyć za pomocą zaledwie kilku kliknięć, biorąc pod uwagę odległości czy też to, ile kilometrów mamy do pokonania. Jeśli więc zadajesz sobie pytanie rodzaju: jak dojadę do celu?, dzięki trasa.info i działowi wyznaczanie trasy, bez wątpienia znajdziesz odpowiedź. Warto zwrócić uwagę, że trasa dojazdu i związane z nią szczegóły to absolutny priorytet, jeśli mowa o podróżowaniu na własną rękę. Istotne jest więc planowanie dokładne i bez pośpiechu. Mechanizm jest oczywiście prosty, stworzony zarówno dla osób, które miały już okazję planować własny wyjazd, jak również dla wszystkich tych, którzy będą robić to po raz pierwszy. Podstawowym pytaniem, jakie należy sobie zadać, jest to, ile kilometrów należy przejechać, aby dostać się na miejsce urlopu. Kolejną kwestią jest mapa dojazdu, a także plan trasy, jaką będziemy pokonywać. Intuicyjny i prosty interfejs sprawi, że wszystkie potrzebne informacje zdobędziesz w mgnieniu oka, a raz stworzoną trasę będzie można wykorzystać w przyszłości albo też zmodyfikować pod kątem kolejnych podróży. Skorzystaj więc z naszej witryny i łatwo wyznacz trasę do miejsca wypoczynku. Nie jesteś pewien, ile będziesz musiał jechać i jak długo to potrwa? To żaden problem – po prostu oblicz trasę przy pomocy naszych kalkulatorów i znacząco ułatw sobie dojazd. Mapa, którą Ci udostępniamy, jest dokładna i niezawodna.