Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Wrocław - Londyn

Podróż samochodem

Wrocław i Londyn dzieli ok. 1400 kilometrów, które przy sprzyjających warunkach można pokonać samochodem w 13-14 godzin. Przy średnim spalaniu 7 litrów paliwa na 100 km, przejazd w jedną stronę nie powinien kosztować więcej, niż 500-600 zł.

Podróż rozpoczyna się od przejazdu płatną autostradą A4 do granicy z Niemcami w Jędrzychowicach, gdzie droga przechodzi w bezpłatną niemiecką autostradę A4 (część trasy europejskiej E40). W pobliżu Nossen należy zjechać na autostradę A14, następnie w okolicy Leipzig na A3, a w Kassel na A44, którą należy kontynuować podróż do granicy z Holandią. Dalszy etap to przejazd bezpłatną holenderską autostradą A67 do granicy z Belgią. Stamtąd trasą E34 do Antwerpii, E17 do Gent i dalej E40.

W Francji należy dotrzeć do miejscowości Calais, z której kursują specjalne pociągi Shuttle, zabierające na swój pokład zarówno samochody osobowe, jak i autobusy wraz z pasażerami. Przejazd Eurotunelem pod Kanałem La Manche wymaga pokonania 50 kilometrów i trwa 30-40 minut. Cena za samochód osobowy z pasażerami to równowartość 250-300 zł (nie dotyczy pojazdów napędzanych gazem LPG – w tym przypadku skorzystanie z pociągu nie jest możliwe). Z Folkestone i Londyn dzieli ok. 100 km.

Alternatywnym rozwiązaniem jest dotarcie do francuskiego miasta Dunkierka, skąd odpływają promy w kierunku Wielkiej Brytanii. Miejscem docelowym jest miasto Dover, a koszt rejsu to 300-500 zł za samochód osobowy z pasażerami. Dover i Londyn dzieli ok. 120 km.

Podróż autobusem

Z Wrocławia do Londynu dojechać można także autokarem. Połączenia na tej trasie obsługują tacy przewoźnicy jak Biacomex, Agat, Sindbad czy Interbus. Kursują z dworca PKS przy ul. Suchej we Wrocławiu do dworca Victoria Coach Station w centrum miasta, w londyńskiej dzielnicy Westminster. Podróż trwa 18-19 godzin, a bilet w jedną stronę kosztuje 300-390 zł.

Podróż pociągiem

Nie ma bezpośrednich połączeń kolejowych między Wrocławiem i Londynem. Podróż wymaga przejazdu pociągiem do Niemiec (Berlin lub Kolonia) i późniejszego pokonania Eurotunelu niemieckim pociągiem. Czas podróży nie różni się zbytnio, od transportu autobusowego i wynosi 22-24 godziny. Opcja ta wiąże się z większym wydatkiem – bilet kolejowy w jedną stronę to 600-800 zł.

Podróż samolotem

Bezpośrednie połączenia lotnicze między Wrocławiem i Londynem oferują tanie linie. Podróż z WizzAir trwa jedną godzinę, a bilet w jedną stronę kosztuje 250-250 zł. W przypadku Ryanair to także godzina podróży i bilet w podobnej cenie (warto śledzić promocje, może być jeszcze taniej). W przypadku biletów w dwie strony, cena wynosi średnio 350-400 zł.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.

ZACZEKAJ!
Przed wejściem na stronę polub nas na facebooku
kliknij "polub tę stronę"
facebook
Często jeździsz samochodem?
nie przegap ważnych informacji drogowych i ciekawostek dla kierowców
Obserwuj nas na Facebooku - kliknij polub tę stronę
facebook Polub nas na Facebooku
Tylko u nas!
ceny paliw • informacje drogowe • ciekawostki dla kierowców
kliknij polub tę stronę: