Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Warszawa - Rzym

Odległość pomiędzy Warszawą a Rymem w linii prostej wynosi 1318 km. Długość trasy samochodowej to ok. 1800 km. Ze stolicy Polski do Wiecznego Miasta można dotrzeć na klika sposobów: samochodem, samolotem, autokarem, pociągiem. Najszybszym i najtańszym środkiem transportu jest samolot. Podróż samochodem jest dość długa i kosztowna ze względu na opłaty za paliwo i autostrady. Bardziej korzystna cenowo jest podróż autokarem, choć jest ona zdecydowanie mniej komfortowa. Przejazd pociągiem może być korzystny cenowo, ale wymaga co najmniej jednej przesiadki.

Podróż samochodem

Najpopularniejsza trasa z Warszawy do Rzymu prowadzi przez Czechy i Austrię. Wybierając tą drogę kierujemy się na Częstochowę, Katowice, Ostravę, Brno, Wiedeń, Graz, Wenecję, Bolonię, Florencję i do Rzymu. Długość tej trasy to ok. 1802 km, czas przejazdu ok. 19 godzin (bez postojów i noclegu). Jej atutem jest wartość krajoznawcza – można przy okazji odwiedzić jedne najpiękniejszych miast Europy, minusem zaś czas przejazdu i koszt – autostrady w Czechach, Austrii i Włoszech są płatne. Możliwy jest również wariant przez Niemcy. W tym przypadku trasa przebiega przez Berlin, Monachium, Innsbruck, Bolzano, Weronę, Bolonię i Florencję. Autostrady w Niemczech są bezpłatne. Długość tej trasy to ok. 2000 km, czas przejazdu podobny jak w wariancie przez Czechy i Austrię.
 
Podróż samolotem

Bezpośrednie połączenia Warszawa – Rzym obsługiwane są zarówno przez tradycyjnych przewoźników, jak i tanie linie lotnicze. Istnieje więc możliwość nawet bardzo taniego przelotu. Bezpośredni lot z Warszawy do Rzymu trwa ok. 2,5 godziny. Samolot jest nie tylko najszybszym, ale także potencjalnie najtańszym sposobem dotarcia z Warszawy do stolicy Włoch.

Podróż autokarem

Istnieje duży wybór połączeń autokarowych pomiędzy Warszawą a Rzymem. Koszty przejazdu są niższe niż w przypadku podróży samochodem. Największym minusem jest długi czas podróży – w zależności od liczby przystanków na trasie wynosi on 27-30 godzin. Dużą wadą jest także niski komfort podróży.

Podróż pociągiem

Nie ma bezpośredniego połączenia kolejowego z Warszawy do Rzymu. PKP Intercity ma w ofercie SparDay i SparNight korzystne cenowo połączenia do Wiednia i Villach. Stamtąd można przesiąść się na pociąg do Włoch. Jeżeli skorzystamy z promocji i posiadamy prawa do zniżek podróż pociągiem może być ekonomiczna, chociaż dość długa. Kursuje również luksusowy pociąg Moskwa – Nicea, który zatrzymuje się w Warszawie i Mediolanie. Cena tego połączenia wysoka, a podróż do Rzymu tą drogą i tak wymaga przesiadki.

Wyznaczanie trasy

A
E
B
C
D
dodaj więcej miejsc pośrednich
*Te pola są nieobowiązkowe..
Pokaż całą trasę
rozwiń >>

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.

Popularne trasy

Lotniska

Często podczas planowania urlopu zastanawiamy się, jak dojechać w dane miejsce. Planowanie trasy potrafi być wbrew pozorom nie lada wyzwaniem, szczególnie jeśli nie ma się do tego odpowiednich narzędzi, takich jak np. mapa odległości. Dzięki naszemu serwisowi – przede wszystkim przydatny okaże się tutaj kalkulator odległości – bez trudu sobie z tym poradzicie. Plan podróży można stworzyć za pomocą zaledwie kilku kliknięć, biorąc pod uwagę odległości czy też to, ile kilometrów mamy do pokonania. Jeśli więc zadajesz sobie pytanie rodzaju: jak dojadę do celu?, dzięki trasa.info i działowi wyznaczanie trasy, bez wątpienia znajdziesz odpowiedź. Warto zwrócić uwagę, że trasa dojazdu i związane z nią szczegóły to absolutny priorytet, jeśli mowa o podróżowaniu na własną rękę. Istotne jest więc planowanie dokładne i bez pośpiechu. Mechanizm jest oczywiście prosty, stworzony zarówno dla osób, które miały już okazję planować własny wyjazd, jak również dla wszystkich tych, którzy będą robić to po raz pierwszy. Podstawowym pytaniem, jakie należy sobie zadać, jest to, ile kilometrów należy przejechać, aby dostać się na miejsce urlopu. Kolejną kwestią jest mapa dojazdu, a także plan trasy, jaką będziemy pokonywać. Intuicyjny i prosty interfejs sprawi, że wszystkie potrzebne informacje zdobędziesz w mgnieniu oka, a raz stworzoną trasę będzie można wykorzystać w przyszłości albo też zmodyfikować pod kątem kolejnych podróży. Skorzystaj więc z naszej witryny i łatwo wyznacz trasę do miejsca wypoczynku. Nie jesteś pewien, ile będziesz musiał jechać i jak długo to potrwa? To żaden problem – po prostu oblicz trasę przy pomocy naszych kalkulatorów i znacząco ułatw sobie dojazd. Mapa, którą Ci udostępniamy, jest dokładna i niezawodna.