Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Warszawa - Poznań

Warszawa jest stolicą Polski i województwa mazowieckiego, gospodarczym, politycznym, naukowym i kulturalnym centrum kraju. Poznań jest jednym z największych miast Polski, stolicą województwa wielkopolskiego, ważnym centrum przemysłowym, kulturalnym i naukowym. Oba miasta są bardzo atrakcyjne turystycznie. Odległość pomiędzy Warszawą a Poznaniem w linii prostej wynosi 280 km. Najważniejsze miasta na trasie przejazdu to: Grodzisk Mazowiecki, Łowicz, Zgierz i Konin.

Podróż samochodem

Najkrótsza i najszybsza trasa z Warszawy do Poznania wiedzie autostradą A2 przez Grodzisk Mazowiecki, Stryków, Konin i Wrześnię. Autostrada A2 jest płatna na odcinku Stryków – Konin ok. 10 – 12 zł i na odcinku Konin – Krzesiny ok. 30 – 36 zł. Długość tej trasy to ok. 320 km, czas przejazdu ok. 3 godzin, koszt paliwa ok. 150 – 180 zł w jedną stronę.
Chcąc ominąć drogi płatne można wybrać alternatywną trasę przez Sochaczew, Łowicz, Kutno, Koło, Konin i Wrześnię. Trasa wiedzie drogami krajowymi nr 2 i 92. Jej długość wynosi 304 km, czas przejazdu ok. 4 godziny, koszt paliwa ok. 150 – 180 zł w jedną stronę.

Podróż pociągiem

Alternatywą dla samochodu może być podróż koleją ze względu na podobny czas podróży, brak korków i niższą cenę. Istnieje wiele bezpośrednich połączeń kolejowych pomiędzy Warszawą a Poznaniem. Podróż pociągiem pospiesznym TLK trwa ok. 3 godziny 15 min, cena biletu w jedną stronę w 2 klasie wynosi ok. 60 – 75 zł, w 1 klasie ok. 90 – 110 zł. Podróż pociągiem ekspresowm lub Intercity  trwa ok. 2 godzin 40 min, cena biletu e jedną stronę w 2 klasie to ok. 130 – 155 zł, w 1 klasie ok. 165 – 195 zł.

Podróż autobusem

Z Warszawy do Poznania kursują autobusy PKS, jednak ilość połączeń jest niewielka, a czas przejazdu dość długi – w zależności od trasy i liczby przystanków ok. 5 godzin lub dłużej. Cena biletu w jedną stronę wynosi ok. 45 – 60 zł.
Korzystną cenowo ofertę bezpośrednich połączeń Warszawa – Poznań posiada firma Polski Bus. Podróż trwa ok. 5,5 godziny, cena biletu w jedną stronę to ok. 30 – 35 zł.
 
Podróż samolotem

Dostępne są regularne połączenia lotnicze pomiędzy Warszawą a Poznaniem obsługiwane przez Eurolot. Czas przelotu to ok. 1 godzina. Cena połączenia lotniczego jest dużo wyższa niż innych środków komunikacji – lot w jedną stronę kosztuje ok. 350 zł, w obie strony ok. 670 zł.

Wyznaczanie trasy

A
E
B
C
D
dodaj więcej miejsc pośrednich
*Te pola są nieobowiązkowe..
Pokaż całą trasę
rozwiń >>

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.

Popularne trasy

Lotniska

Często podczas planowania urlopu zastanawiamy się, jak dojechać w dane miejsce. Planowanie trasy potrafi być wbrew pozorom nie lada wyzwaniem, szczególnie jeśli nie ma się do tego odpowiednich narzędzi, takich jak np. mapa odległości. Dzięki naszemu serwisowi – przede wszystkim przydatny okaże się tutaj kalkulator odległości – bez trudu sobie z tym poradzicie. Plan podróży można stworzyć za pomocą zaledwie kilku kliknięć, biorąc pod uwagę odległości czy też to, ile kilometrów mamy do pokonania. Jeśli więc zadajesz sobie pytanie rodzaju: jak dojadę do celu?, dzięki trasa.info i działowi wyznaczanie trasy, bez wątpienia znajdziesz odpowiedź. Warto zwrócić uwagę, że trasa dojazdu i związane z nią szczegóły to absolutny priorytet, jeśli mowa o podróżowaniu na własną rękę. Istotne jest więc planowanie dokładne i bez pośpiechu. Mechanizm jest oczywiście prosty, stworzony zarówno dla osób, które miały już okazję planować własny wyjazd, jak również dla wszystkich tych, którzy będą robić to po raz pierwszy. Podstawowym pytaniem, jakie należy sobie zadać, jest to, ile kilometrów należy przejechać, aby dostać się na miejsce urlopu. Kolejną kwestią jest mapa dojazdu, a także plan trasy, jaką będziemy pokonywać. Intuicyjny i prosty interfejs sprawi, że wszystkie potrzebne informacje zdobędziesz w mgnieniu oka, a raz stworzoną trasę będzie można wykorzystać w przyszłości albo też zmodyfikować pod kątem kolejnych podróży. Skorzystaj więc z naszej witryny i łatwo wyznacz trasę do miejsca wypoczynku. Nie jesteś pewien, ile będziesz musiał jechać i jak długo to potrwa? To żaden problem – po prostu oblicz trasę przy pomocy naszych kalkulatorów i znacząco ułatw sobie dojazd. Mapa, którą Ci udostępniamy, jest dokładna i niezawodna.