Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Warszawa - Frankfurt nad Menem

Odległość w linii prostej pomiędzy Warszawą a Frankfurtem n. Menem wynosi 891 km. Długość trasy samochodowej to ok. 1200 km. Najbardziej ekonomicznym sposobem dotarcia z Warszawy do Frankfurtu jest pociąg. Podróż autokarem jest również korzystna cenowo, choć znacznie dłuższa. Ze względu na stosunkowo niewielką odległość możemy wybrać się w podróż własnym samochodem. Plusem tego rozwiązania jest szybkość, minusem wysoki koszt paliwa. Najszybszym sposobem dotarcia z Warszawy do Frankfurtu jest samolot, choć ze względu na brak tanich połączeń cena może być dość wysoka.

Podróż samochodem

Z Warszawy do Frankfurtu najłatwiej dotrzeć przez Poznań, Berlin i Lipsk. Długość tej trasy to ok. 1190 km, a czas przejazdu ok. 10 godzin (bez postojów). Autostrady w Niemczech są bezpłatne. W Polsce zapłacimy za przejazd autostradą A2. Chcąc całkowicie uniknąć opłat trasę pomiędzy Warszawą a granicą z Niemcami możemy pokonać drogą krajową nr 92 (równoległa do A2).

Podróż pociągiem

Bezpośrednie połączenie z Warszawy do Frankfurtu oferuje PKP Intercity. Jest to pociąg Warszawa – Amsterdam z wagonami do Frankfurtu i Bazylei. Pociąg ten jest objęty ofertą promocyjną SparNight – bilety można kupić już w cenie od 29 euro. Podróż do Frankfurtu trwa ok. 12 godzin.

Podróż autokarem

Istnieje wiele firm obsługujących regularne połączenia pomiędzy Warszawą a Frankfurtem. Cena przejazdu w obie strony jest niższa, niż koszt paliwa w przypadku jazdy samochodem. Wadą jest dość długi czas podróży  - 18 do 20 godzin, w zależności od ilości przystanków na trasie.

Podróż samolotem

Bezpośrednie połączenia między Warszawa a Frankfurtem obsługują tradycyjne linie lotnicze. Koszt przelotu w jedną stronę samolotem LOT to wydatek ok. 300 zł, czas podróży ok. 2 godz. 50 min.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.

ZACZEKAJ!
Przed wejściem na stronę polub nas na facebooku
kliknij "polub tę stronę"
facebook
Często jeździsz samochodem?
nie przegap ważnych informacji drogowych i ciekawostek dla kierowców
Obserwuj nas na Facebooku - kliknij polub tę stronę
facebook Polub nas na Facebooku
Tylko u nas!
ceny paliw • informacje drogowe • ciekawostki dla kierowców
kliknij polub tę stronę: