Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Rzeszów - Zakopane

Odległość z Rzeszowa do Zakopanego wynosi, w zależności od wybranej trasy, ok. 240 – 270 km.  Najszybciej trasę tą mamy szansę pokonać samochodem. Tańszy jest przejazd autobusem, ale najczęściej podróż wymaga przesiadki w Krakowie. Podobnie jest w przypadku podróży pociągiem, która jest dodatkowo dużo dłuższa, niż podróż samochodem lub autobusem.

Podróż samochodem

Jadąc z Rzeszowa do Zakopanego mamy do wyboru dwie trasy. Pierwsza prowadzi przez Tarnów, Kraków, Myślenice, Nowy Targ i Biały Dunajec. Jej długość to ok. 273 km, czas dojazdu 3,5 – 4 godziny. Ponieważ trasa ta prowadzi słynną ‘”zakopianką” w okresach wzmożonego ruchu (weekendy, długie weekendy, wakacje, święta) trzeba liczyć się z korkami. Druga trasa prowadzi przez Jasło, Gorlice, Nowy Sącz, Nowy Targ i Biały Dunajec. Jej długość to ok. 236 km, czas dojazdu ok. 4 godziny. Trasa biegnie drogami krajowymi nr 28 i 47 oraz drogami wojewódzkimi. Żadna z powyższych tras nie zawiera odcinków płatnych.

Podróż autobusem

Dostępne są bezpośrednie połączenia pomiędzy Rzeszowem a Zakopanym, ale jest ich niewiele. Lepszym rozwiązaniem jest podróż z przesiadką w Krakowie, skąd do Zakopanego odjeżdżają autobusy PKS, Polski Bus i firmy prywatne. Podróż autobusami trwa ok. 5 – 6,5 godziny.

Podróż pociągiem

Nie ma bezpośrednich połączeń pomiędzy Rzeszowem a Zakopanym. Podróż z przesiadką odbywa się najczęściej przez Kraków. Poważnym minusem podróży pociągiem jest długi czas przejazdu – 7 godzin lub dłużej.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.

ZACZEKAJ!
Przed wejściem na stronę polub nas na facebooku
kliknij "polub tę stronę"
facebook
Często jeździsz samochodem?
nie przegap ważnych informacji drogowych i ciekawostek dla kierowców
Obserwuj nas na Facebooku - kliknij polub tę stronę
facebook Polub nas na Facebooku
Tylko u nas!
ceny paliw • informacje drogowe • ciekawostki dla kierowców
kliknij polub tę stronę: